Od Kollera, přes Sunshine, až po Izera… to je Inkubátor 2009 | ABradio.cz

Od Kollera, přes Sunshine, až po Izera… to je Inkubátor 2009

  • Od Kollera, přes Sunshine, až po Izera… to je Inkubátor 2009 Fotogalerie (18)
    • 25.05.2009
    • Tisk

    Už podesáté se otevřou v sobotu 13. června 2009 brány Letního kina Havířov, aby zde propukl kulatý desátý ročník festivalu INKUBÁTOR.

    Sdílejte článek:

Hlavní hvězdou desátého ročníku festivalu INKUBÁTORv Ha­vířově bude jednoznačně David Koller – hudebník, bubeník a autor většiny největších hitů skupiny Lucie. Přesto se na jubilejním desátém ročníku tohoto festivalu dočkají návštěvníci za pouhých 130 korun v předprodejích i další řádky zvučných jmen od Marka Ztraceného, přes moderátora Zdeňka Izera, až poSunshine, či řadu netradičních festivalových atrakcí.

„Festival jsme koncipovali jako oslavu desetiletí a po letech zřejmě i rozloučení s akcí, která bohužel z ekonomických důvodů zřejmě zanikne. Proto jsme volbu programu ponechali z valné části na fanoušcích. Ti si za hlavní hvězdy vybrali skupinu Sunshine, která letos vydala skvělé a ceněné album a napříkladDavida Kollera, na kterého jsme si mysleli už v uplynulých letech,“ vysvětlují pořadatelé akce z havířovské produkční agentury Viking agency. Mladší posluchači si zase vybrali mladé hvězdy ověnčené řadou titulů – Marka Ztraceného s kapelou, kterou za mladé tváře doplní energická rock´n´rollová vypalovačka – skupina Airfare.

Díky posluchačům dojde opět i na nejoblíbenější revivaly, které už Inkubátor poctily svou návštěvou. Diváky tak letos opět potěší Tři sestry revivalbanda a R+ Member´s club – revival Rammstein. Výčet kapel je bohatý, když pro milovníky punku zahrají ostravské legendární Buřinky III. Fakt, že výběr kapel na dvě scény měli v rukou nejen odborníci, dokládá sedm amatérských havířovských kapel, které vybrali jejich fanoušci v rámci soutěže o Nejpopulárnější havířovskou Lemond kapelu (vítězem Fat Skewers – pozn. autora).

Nadějných tváří ale bude mnohem více. „Tradičně na Inkubátoru vystoupí ti nejlepší ze soutěže Radegast Líheň, zejména vítěznáVenefi­caz Olomouce, či druhá nejlepší kapela ze soutěžeBoom Cup– pražštíBek Ofis. Ani to ale není vše. Máme velkou radost z toho, že akcí bude provázet a i samostatně vystoupí Zdeněk Izer,“ dodávají pořadatelé. Aby byl výčet účinkujících kompletní, zbývá jen dodat něco k hlavní hvězdě letošního Inkubátoru – Davidovi Kollerovi. „

*"Hity jakoOheň, Vona říká jo, Medvídek, Sen, Chci zas v tobě spát, Amerika, nebo Šrouby do hlavyasi není potřeba žádnému fanouškovi rockové muziky představovat. Na desátém ročníku festivalu prostě zazní písně ze zlaté pokladnice českého bigbítu,“*slibují pořadatelé, kteří navíc slibují i další nejen hudební vyžití.

„Připraveny máme hned dva atraktivní doprovodné programy letošního festivalu. Tím prvním bude jeden z největších regionálních graffitti jamů v regionu –United Colours Graffiti jam- pod taktovkou havířovského Khomatora! Příznivci tohoto druhu umění budou moci sledovat jejich tvůrce na plotech v těsném okolí festivalu. Scéna B pod Letním kinem pak bude žít nejen hudbou, ale i sportem a adrenalinem. Letos přivezeme oblíbenýRadegast adrenalin park, což je soubor atrakcí nejen pro sportuchtivé, ale taky pro všechny, kdo si chtějí trochu zařádit, nebo si to mezi sebou pořádně rozdat,“ zvou Vikingové na atrakce s názvy jako Bungee running, Naraž si sud!, nebo Kohoutí zápasy v aréně. Rozdávat se přitom budou za hodnotné výkony hodnotné pivní ceny!

Festival Inkubátor 2009 proběhne na dvou scénách Letního kina v Havířově v sobotu 13. června a lístky az pouhých 130,– korun jsou již v předprodejích v Informačních centrech. Více o akci nawww.festivalinkubator.cz****.

 

  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.