Laibach přijedou slavit do Prahy už za pár dní

  • Laibach přijedou slavit do Prahy už za pár dní Fotogalerie (2)
    • 25.11.2010
    • Tisk

    Za dva týdny bude pražské Divadlo Archa hostit legendární slovinskou kapelu Laibach, která…

    Sdílejte článek:

Za dva týdny bude pražské Divadlo Archa hostit legendární slovinskou kapelu Laibach, která tu oslaví 30. výročí svého vzniku. Limitovaná edice vstupenek, kterou pořadatelé připravili pro nějvěrnější příznivce a krom vstupu na koncert umožňovala také shlédnutí dvou raritních filmů se skupinou spjatých a osobní setkání s Laibach, je už vyprodána.

V prodeji tak zůstavají standardní vstupenky na koncert, který 9. prosince vypukne ve 20:30 hod.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Záhy po svém založení připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva ještě před realizací zakázán. Jelikož s totalitní cenzurou pak skupina musela bojovat ještě několik let, přesunula své aktivity do zahraničí – nejprve do Německa a následně do Anglie.

Skutečný průlom ale znamenala až deska Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné po Evropě a Spojených státech.

Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, nekonveční úprava Bacha, Wagnera či státní hymny, odvážné multimediální projekty… to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval.

Kapela se v Praze zastaví v rámci evropského turné Laibach Revisited, které odkazuje na právě vydané stejnojmenné dvojalbum.

Vstupenky jsou k dostání v pokladně Divadle Archa za Kč 550,– a v distribučních sítích Ticketpro a Ticketportal za Kč 590,–.

Více informací na:

www.laibach.nsk.si

www.archatheatre.cz

www.ticketpro.cz

www.ticketportal.cz

Laibach – Sympathy For The Devil

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.