Čokovoko a spol. chystají nájezd na MeetFactory | ABradio.cz

Čokovoko a spol. chystají nájezd na MeetFactory

  • Čokovoko a spol. chystají nájezd na MeetFactory
    • 28.11.2010
    • Tisk

    Brněnské „nerd-rapové“ dívčí duo Čokovoko se po půl roce opět představí v Praze…

    Sdílejte článek:

Brněnské „nerd-rapové“ dívčí duo Čokovoko se po půl roce opět představí v Praze, společně s temnými elektroniky The Ritchie Success a Dekadent Fabrik zahrají v sobotu 11. prosince ve smíchovské MeetFactory.

O dvojici Čokovoko, Adéle a Zuzce z Brna, toho moc napsaného nenajdete, a i když se některé detaily objevují v jejich textech, většinou jsou na pomezí mystifikace. Zbožňují je intelektuálové, studenti i homosexuálové napříč celým Českem. Nadšení z jejich nezávazné hry a dekadence hiphopu a televizní popkultury však neustojí „opravdoví“ hiphopeři a důchodci. Možná také ti, kterým Čokovoko vyskočí na webu místo porna, po kterém se marně pídí (schválně, jestli Vás napadá proč). Samy sebe přirovnávají k bouračce – „většina lidí se podívá, byť je potom zhnusená“. Společně vystupují od roku 2006 a jejich debutové album vyšlo v roce 2008. Jmenuje se Best Of a je volně ke stažení na jejich webu. Další album chystají na jaro 2011. Do MeetFactory opět zavítají už v rámci vánočních oslav. Přijďte si je poslechnout a udělat si na ně svůj názor. Možná pak něco o nich napíšete.

The Ritchie Success působí na tuzemské scéně zhruba od roku 2004, zakládajícími členy jsou Martin Růžička a Martin Kontra. Loni debutovali deskou Chloroform, kterou si taktéž můžete stáhnout zdarma na jejich webových stránkách. Žánrově jsou považováni za zástupce electro industrial rocku, ale největším hudebním trumfem The Ritchie Success je míchání žánrů, jež jsou na první pohled neslučitelné. Samotní členové uvádí jako své  muzikantské vzory například Led Zeppelin, Kraftwerk, Einstürzende Neubauten, Sonic Youth či The Stooges. Dle Radia Wave patří mezi pět nejzásadnějších počinů uplynulého roku na tuzemské scéně. Společně třeba s Kill The Dandies nebo The Prostitutes patří mezi vyspělé skupiny, ale na rozdíl od výše jmenovaných nekoncertují tak často. Věřte, že vás nečeká žádná tuctová kapela. Proto byste je v MeetFactory neměli propásnout.

Třetí kapelou jsou Dekadent Fabrik. DJ Satan (Otto M. Urban) obklopený undergroundovými legendami (Chadima-sax, Bierhanzl-el bass, Cajthaml-guit, sampler) vám zaručují dávku těch nejčerstvějších zvuků v Čechách. Žánrově se pohybují někde mezi experimentálem, elektrem a dubem. Autorem podkladů skladeb je David Cajthaml (punková kapela „Energie G“ 1979–82) a jejich koncerty doprovázejí dekadentně laděné videoprojekce.

Více informací:

http://cokovoko.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.