Maps & Atlases vás na Sedmičce provedou moderním folk-rockem

  • Maps & Atlases vás na Sedmičce provedou moderním folk-rockem
    • 27.11.2010
    • Tisk

    Maps & Atlases jsou rocková skupina z Chicaga, Illinois USA, kterou ovlivňuje jak folk…

    Sdílejte článek:

Maps & Atlases jsou rocková skupina z Chicaga, Illinois USA, kterou ovlivňuje jak folk, tak experimentální hudba. Byli označeni jako math rock i když je jejich hudba trochu popovější.

Kapela vydala dvě oficiální EP, jedno LP a hrála na mnoha festivalech včetně SXSW a CMJ, jela turné s kapelami jako jsou RX Bandits, These Arms Are Snakes, mewithoutYou, Foals, So Many Dynamos, Ra Ra Riot, Minus the Bear, Princeton, The Fall of T…roy, Nurses, Pattern Is Movement, Good Old War, Portugal, The Man a další.

Maps & Atlases vznikli na podzim 2004, když se zakládající členové setkali na umělecké škole Columbia College Chicago. Shiraz Dada (basová kytara), Chris Hainey (bicí), Dave Davison (kytara, zpěv), a Erin Elders (kytara) společně hledali technický i organický zvuk ovlivněni kapelami jako Don Caballero a Hella.

Maps & Atlases si získali pozornost kritiky v Guitar Player magazine v říjnovém čísle v roce 2006. V interview kytarista Elders říká: „Naším cílem bylo dát existující technické prvky do nového kontextu a vytvořit něco umělecky jedinečného, ale stále přijatelného.“

Kapela si brzy získala početné faboušky nejen na Středozápadě USA, ale také v Chicagu, kde hráli se spřízněnými kapelami Russian Circles, Matt & Kim, Karma with a K, a Rahim. Jejich dynamické hraní se stalo malou senzací, především energické bubnování Haineyho.

V roce 2006 vydali EP "Tree, Swallows, Houses“ (nahrál Dada), které získalo skvělé kritiky. Bylo spojením technického hraní a popově zabarvených písní.

Koncem roku kapela podepsala smlouvu s Sargent House. V červenci 2008 Sargent House vydali EP „You and Me and the Mountain“ (opět nahrané Dadou), které mnohé fanoušky překvapilo pomalejším tempem a příklonem k folku.

Koncem roku 2009 od Sargent House kapela odchází. Vetšinu roku 2009 kapela strávila nahráváním prvního velkého alba pod dohledem producenta Jasona Cuppa (Finch, Nurses, Good Old War). V březnu 2010 kapela podepsala smlouvu s labelem Barsuk Records (Sigur Rós), který vydal jejich LP „Perch Patchwork“ Album bylo velmi kladně hodnoceno kritikou i fanoušky.

Kapelu můžete živě vidět na jejich pražském koncertě, který se uskuteční 15.února 2011 na strahovské Sedmičce..

Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketpro za 200,– Kč + poplatky.

Více info na:

www.myspace.com/mapsandatlases

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.