Nejrychlejší DJ - WJ Henze další DJ špička v brněnském DUPLEXU | ABradio.cz

Nejrychlejší DJ - WJ Henze další DJ špička v brněnském DUPLEXU

  • Nejrychlejší DJ - WJ Henze další DJ špička v brněnském DUPLEXU Fotogalerie (9)
    • 10.01.2007
    • Tisk

    20. ledna vystoupí v brněnském klubu DUPLEX WJ Henze. Kariéra, civilním jménem, Jörga Henzeho odstartovala již v roce 1987 ve frankfurtském klubu Plastic a již o čtyři roky později vyšel na trh jeho první hit s názvem Psilobicin, jež získal velice rychle popularitu. Henzeho hudební styl je někdy popisován jako hudba, kterou posloucháte, když jste na cestě do klubu. Neuzavírá se žádnému hudebnímu žánru: hraje tech-house, electro, minimal, techno a trance. Své první album vydal v roce 2001 pod názvem Passengers only a prosadil se také jako remixer.

    Sdílejte článek:

Dalším rozhodujícím momentem v Henzeho živote bylo založení labelu [ /files/UserFi­les/Image/hen­ze3.jpg 82×103 .(){vspace:10, hspace:10, border:2, align:left} ]Delirium a obchodního řetězce s oblečením, které je oblíbené ve Spojených státech, Německu a Švýcarsku.
V roce 1994 se stal Henze spoluzakladatelem labelu Neuton, který je dosud jedním z největších na poli elektronické hudby. Tento label Henze opustil roku 1997 a svou značku Delirium prodal o dva roky později. A tehdy začal zlom, kdy se začal věnovat hudbě naplno, pod vlivem jeho motta „hudba je a bude můj život.“

Henze poprvé roztočil gramofony ve věku 17 let a od té doby jeho vášeň pro hudbu sílila. Patří k nejrychlejším DJ na světě a jeho hudbu posloucháte ze tří gramofonů. Se svou produkcí navštívil Francii, Itálii, Chorvatsko, Rakousko, Kanadu, Japonsko, Brazílii, Slovinsko, Švýcarsko,… a všude, kde se objevil, potěšil fanoušky svým progresivním stylem. Účastnil se eventů Time Warp, Love Parade, Mayday a pracoval se světovými DJs jako Chris Liebing, Toni Rios, Thomas P. Heckman, Pascal FEOS, Jeff Mills a DJ Rush.
V setech sdílel vždy 4 gramofony s některým z těchto zvučných jmen. Kromě mezinárodně uznávaného DJ, producenta a zakladatele labelů Federation of drums, Danza Electronica, Dawn a Delirium Red je tento rodák z Frankfurtu i uznávaným remixerem světových umělců: produkoval například Chrise Liebinga, Thomase P. Heckmana, Pascala FEOS, Marca Zaffarana, Olivera Lieba a Steva Stolla. S frekvencí vydávání 50 hitovek ročně je Jörg jedním z nejproduktiv­nějších umělců elektronické hudební scény.Tracky od Anne Clark, Earth Nation, Pascala FEOSe, Resistance D, Roberta Armaniho, Thomase P. Heckmana, Maura Piccota, Marca Zaffarana a Olivera Lieba tak dostali Henzeho nádech.
V brněnském DUPLEXU vystoupí dále i Clara Bailar, členové projektu Southeast, Louis a Gugaa další.** **
Clara Bailar se na české taneční scéně pohybuje od svých 15 let, kdy tančila na akcích jako gogo tanečnice. Postupně se stala jednou z nejuznávanějších a ze slibně započaté kariéry již nebylo k DJ daleko. Proto se Kára začala od 18 let věnovat elektronické hudbě. Je členkou německé kapely Minrecords, sará se o chod známého německého webu o taneční scéně Partysan. Hraje převážně minimal, ale do svých setů velice ráda zařazuje i electro, house a techno desky.
Projekt Southeast tvoří producenti a DJs Paul Hubiss a Bergen, kteří se produkování elektronické hudby věnují již bezmála 10 let. Oba mají základy hudebního vzdělání na hudebních nástrojích jako klavír a kytara. Jejich originální live acty jsou prezentovány ze 2 notebooku, 1× midi keyboard Evolution, 1× midi kontroler UC-33 – to vše dohromady propojeno sofistikovaným softwarem Ableton. Za svoji kariéru již odehráli pres 500 vystoupení jako DJs a cca 50 jako live projekt Southeast. Jejich live sety patří k naprosté špičce, která je v ČR k vidění!
V roce 2001 vyhrál konkurz na designéra akcí pro Mersey Agency tehdy ještě neznámý Martin Tocháček (Louis). Do povědomí vstoupil akcemi, party a festivaly, kde se seznámil s elektronickou a taneční hudbou. V roce 2003 se k němu přidal Tomáš Doležal (Guga) a vytvořili spolu realizační tým různých designérských projektů, které vyvrcholily roku 2003 rozhodnutím uspořádat svoji vlastní noc Tarantino night, kde poprvé okusili, jaké to je stát za mixákem. Dnes je jejich produkce ve znamení klubových soudů na vlnách house music s prvky funky, 70´s a 80´s, ale i moderního latina.
Vstupné na program s názvem FRIENDSHIP stojí pouhých 100 korun.
Více informací najdete na www.duplexbrno.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.