Táborský Planet Festival

  • Táborský Planet Festival Fotogalerie (43)
    • 25.05.2009
    • Tisk

    Planet Festival se koná první červnový víkend, od pátku 5. června do soboty 6. června, na letišti aeroklubu Tábor u Čápova dvora. Svým fanouškům letos nabídne velmi zajímavý hudební program a pozornost kromě hudby (převážně elektronické) soustředí také na pomoc cizincům, které postihly následky celosvětové hospodářské krize.

    Sdílejte článek:

Na koho se mhohou návštěvníci letošního Planet Festivalutěšit?
Do České republiky vůbec poprvé zavítá jedna z nejvíce sledovaných britských kapel – Klaxons. Průkopníci žánru new rave, kteří vystoupí v Táboře v pátek 5. června, dostali v roce 2007 za své debutové album prestižní cenu Mercury Award a ocenění v kategorii Album roku časopisu NME. Na svém letním miniturné představí také pár skladeb z připravované des­ky.
V loňském roce se na koncertní pódia vrátila hvězda elektronické scény – britské duo Orbital. Řadí se k těm kapelám, které dostaly opakovaně příležitost vystoupit mezi headlinery na legendárním hudebním festivalu v britském Glastonbury, hudební příznivci také pamatují jejich koncert ve slavné londýnské Royal Albert Hall. V roce 2004 se však po patnácti letech působení odmlčeli a teď jsme svědky jejich návratu.
Legendární Pendulum z australského Perthu na festivalu vystoupí jako kapela v kompletním šestičlenném složení (Rob Swire, Gareth McGrillen, Paul Harding, Perry ap Gwynedd, Paul Kodish, Ben Mount). Proslavili se dnes už kultovní deskou Hold Your Color z roku 2005. Minulý rok vydali další řadovou desku In Silico, která opět vévodila britským hitparádám.
K lahůdkám bude rozhodně patřit i britská kapela Baddies. Skupina ještě nevydala oficiální album, ale boduje na všech frontách. 1. června má v plánu vydat singl Holler for my Holiday na svém vlastním labelu.
Dalším zahraničním hostem bude celosvětově oblíbená kapela Transglobal Underground, na jejíchž prvních albech spolupracovala Natacha Atlas, a která je původem z Londýna.
Miláčky letošního Planet Festivalu se bezpochyby stanou seveřané Peter Bjorn & John, které proslavila skladba Young Folks z alba Writer's Block. Do svého koncertního reportoáru ji zařadil například James Blunt. V minulém roce vydali Peter Bjorn & John instrumentálku Seaside Rock, letos v březnu pak novou desku Seaside Rock.
Kytarová trojka White Lies se hned po vydání prvotiny Lose My Life dostala na vrchol albového žebříčku. Toto temné a zádumčivé album o smrti s texty baskytaristy Charlese Cava překvapuje svou vyzrálostí a kompaktností.
Dále přijede jedna z nejnadanějších irských kapel poslední doby Humanzi, jejichž debutové album Tremors produkoval Chris Vrenna z Nine Inch Nails. Humanzi, kteří v posledních dvou letech předskakovali například Foo Fighters nebo The Pixies, hrají velmi ambiciózně ve stylu rock'n'roll.
Českou hudební scénu na letišti v Táboře zastoupí například Sunshine, Tata Bojs, Skyline, UDG, Vypsaná fixa, Ohm Square, Southpaw, Sunflower Caravan, 100°C, Please the Trees, Vladivojna La Chia & Banana, The Chancers, Fake Tapes a řada dalších.
Organizátoři Planet Festivalu cítí s těmi, které v nedávné a současné době postihují následky celosvětové finanční krize, a proto se rozhodli podpořit Sdružení pro integraci a migraci – Poradnu pro uprchlíky. Tato organizace funguje od roku 1992 a jejími klienty jsou cizinci, hledající v ČR nový domov, kteří k nám utekli před pronásledováním, válečným konfliktem apod. Aktuálně se organizace soustředí také na problematiku tisíce zahraničních pracovníků především z Vietnamu a Mongolska. Ti přišli do České republiky v důsledku vysoké poptávky po dovozu pracovní síly, v současné době hospodářské recese pro ně ale není pracovní uplatnění na legálním trhu práce. Organizace působí v Radě vlády ČR pro lidská práva a ve Výboru pro práva cizinců při této Radě, kde se snaží prosazovat legislativní změny, které by mohly cizincům v ČR pomoct. Jedná se o evropský projekt, jehož cílem je změna přístupu mládeže k migrantům z chudších a rozvojových zemí.
Vstupenky za 1100 Kč v sítích Ticketpro a Ticketportal. V ceně je zahrnuto stanování ve stanovém městečku.
Více informací na http://www.planetfestival.cz
Vstupenky na Planet Festival máte možnost vyhrát také na ABradiu!Více zde http://www.abradio.cz/…et-festival-#111

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.