Jam Rock 2009 - Music festival - Žamberk | ABradio.cz

Jam Rock 2009 - Music festival - Žamberk

  • Jam Rock 2009 - Music festival - Žamberk Fotogalerie (19)
    • 28.05.2009
    • Tisk

    Nenechte si ujít festival Jam Rock 2009 pořádaný od čtvrtka 4. června do soboty 6. června v krásném přírodním areálu podorlického města Žamberk. Přestože jde festival hodně mladý, letos se koná jeho druhý ročník, sjede se sem elitní špička české hudební scény i zahraniční hvězdy.

    Sdílejte článek:

  
Na festivalu JamRock se představí Kryštof, Chinaski, Santobarrio (Chile), Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Eastpark, Mothers Angels, UDG, Škwor a další…
Letos se navíc festival rozšíří o celý jeden večer. Již ve čtvrtek nabídne organizátor všem zájemcům první ochutnávku. Přibližně pět kapel má za úkol rozehřát první návštěvníky.
A další novinkou je, že opravdu kvalitní a zajímavé kapely se dostanou mezi ty nejznámější rovnou na hlavní pódium a navíc v nějaký slušný čas. To proto, že naše rádia hrají jen minimálně nových českých skupin a pořadatelé usoudili, že si hvězdy udělají sami. Každý rok to bude denně jedna. Pro letošek vybrali opravdu velmi dobré muzikanty s příjemnou muzikou – Eastpark v pátek a na sobotu to budou Mothers Angels. Obě dvě skupiny stojí určitě za to. Zároveň bude vidět, jak se s velkým pódiem a mnohatisícovým davem vypořádají. A my jim samozřejmě fandíme…
Hlavním tahákem JamRocku v Žamberku bude letos Kryštof, Chinaskia po nich dnes již světová kapela Santobarrio. Svou fůzí ska, rocku a latinských rytmů dokáží tito Chilané roztančit tisíce diváků.
Držitelé letošních Andělů – skupina Kryštof, zahraje zbrusu nové skladby a navíc si žamberecký festival po loňských zkušenostech vybrala. Pátek bude  vrcholit koncertem kapelyChinaski. Jejich nový stálý bubeník Ota Petřina zde odehraje svůj vůbec první velký koncert s touto formací. Čtvrteční večer bude ve znamení tvrdší muziky s kapelami jako Egotrip, slovenskými Brainscan, nebo třeba s oblíbenými Tortharry.
„To nejlepší na jednom místě“ – to je slogan provázející reklamu na JamRock.  Naplní  ho řada českých kapel jako jsou třeba Support Lesbiens. Ti zahrají zcela obměněný repertoár. Perličkou bude jejich na festivalu naživo poprvé představená skladba Máj, titulní píseň stejnojmenného filmu. Oblíbená kapela Vypsaná Fixa zahraje dosud neznámé skladby, vycházející na novém CD koncem prázdnin. Stejně tak MIG 21 se svojí novou deskou vycházející zhruba měsíc před JamRockem nabídne řadu hudebních novinek.
Skladby z úplně nového alba představí i kapela Eastparkdopro­vázená úžasným projevem zpěváka Pavla Bohatého, který v současnosti hostuje v ETC Vladimíra Mišíka a u Anny K. V minulosti zpíval s takovými světovými kapelami jako je Nazareth. I loňský objev festivalu, ústečtí Mothers Angels, zahrají ve větší části svého vystoupení nové skladby a svojí energií jistě přesvědčí nejen mladé posluchače.
Mnoho diváků přijde na své skáčkové oblíbence jako jsou Prague Ska Conspiracy, Skapollo, nebo jemným hlasem svojí zpěvačky okrášlení Discoballs. Plno před pódiem budou mít určitě i UDG, Doktor PP či zvukově odlišní Lety Mimo. Příznivci metalové klasiky si přijdou na své s kapelou Škwora v pátek si všichni zařádí s Waldagangem. Vystoupí i řada neznámých a přesto špičkových kapel. Některé z nich si tvoří zcela osobitý vlastní hudební projev. Jsou****toX-Left To Diye, Alaf, Neosound, Stand by, The Crossroads a další.
Uvádění letošního JamRocku bylo svěřeno populárnímu moderátorovi České televize Pavlovi Andělovi. Vizuálně bude letošní JamRock mezi obdobnými festivaly naprosto výjimečný. Vzhledem k tomu, že pořadatelé byli loni nespokojeni s laserovou show, oslovili letos největší evropskou firmu s touto technikou. JamRock tak bude provázen skutečně famózní světelno-laserovou show, s použitou technologií mnohokrát výkonnější než minule.
Pořadatelé mají připravené překvapení, možná přijde i…

Další informace sledujte na http://www.jamrock.cz
Vstupenky: permamentka za 330 Kč v předprodeji Ticketportal.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.