Nové album Davida Kollera si můžete pořídit na internetu | ABradio.cz

Nové album Davida Kollera si můžete pořídit na internetu

  • Nové album Davida Kollera si můžete pořídit na internetu Fotogalerie (9)
    • 10.11.2010
    • Tisk

    David Koller po čtyřech letech vydává novou desku. „Teď a tady“ je od včerejška ke stažení na…

    Sdílejte článek:

David Koller po čtyřech letech vydává novou desku. „Teď a tady“ je od včerejška ke stažení na hudebním portálu i-legálně.cz. Klasické CD bude na pultech obchodů k dispozici následující týden, konkrétně v pátek 19. listopadu.

Zpěvák, bubeník a kytarista David Koller a jeho management se rozhodli pro netradiční krok – každé CD bude opatřeno vlastnoručním podpisem. „Půjde de facto o takovou hodně velkou limitovanou edici,“ dodává s úsměvem interpret.

Podepisovat se bude přímo ve výrobně předního českého výrobce hudebních nosičů a celá akce bude řádně zdokumentována proto, aby fanoušci viděli, že CD podepisoval opravdu David Koller osobně.

Album Teď a tady se natáčelo od března do října letošního roku. První singl byl vybrán už v létě. Skladba „Ty a já“ dostala i atraktivní vizuální podobu ve videoklipu režiséra Martina Krejčího. O druhém a pilotním siglu pro rádia se v tuto chvíli jedná a během 14 dnů by měl začít rotovat v českém a slovenském éteru.

Na vzniku desky Teď a tady se podílel producent a dirigent Petr Kofroň, známý především posluchačsky atraktivním kombinováním vážné hudby s elektronickými prvky. Jak je spokojen s výsledkem? „Při poslechu nového CD Davida Kollera nás překvapivě napadají slova jako např. new gothic rock, new art rock apod. Pravda je, že je to občas hodně „košaté“ v protikladu k tomu, co posloucháme na kdejaké radiostanici. Ta deska jde hodně na dřeň, není to žádný popík střídající klábosení věčně usměvavých debilů-redaktorů v rozhlase. Ta deska je taky hodně osobní – rocker všechny pozuráží, některé holky by asi nejradši zabil, černošky by nejraději nacpal pod sprchu, ale pak najednou se těm uraženým a poníženým začne zpovídat (bez manýr a bez stereotypů) ze své bolesti.“

Sám David Koller říká, že album nejlépe mluví samo za sebe. Na otázku, jaké podle jeho názoru je, proto odpovídá stručně: „Temný, občas vtipný a těžký.“ Na finální zvukové podobě pracoval Ecson Waldes ve studiu Biotech v září a říjnu 2010.

Na albu je devět skladeb od autorů: David Koller, Petr Kofroň, Márdi, Michal Pelant, Lenka Nová, Oskar Petr, Ivan Král, Miroslav Kuželka, Jasmína Šťastná a Lukáš Pavlásek.

Hraje David Koller Band ve složení: David Koller (bicí, kytara, perkuse, synthezátory, zpěv), Michal Pelant (kytary, zpěvy), Marek Minárik (baskytara), Michal Nejtek (klávesy).

David Koller – Na mě zapomeň

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.