V půlce listopadu vychází živé festivalové DVD Erica Claptona

  • V půlce listopadu vychází živé festivalové DVD Erica Claptona Fotogalerie (39)
    • 05.11.2010
    • Tisk

    Více než čtyři hodiny hudby, rozhovorů, záběrů ze zákulisí z kytarového festivalu Erika Claptona…

    Sdílejte článek:

Více než čtyři hodiny hudby, rozhovorů, záběrů ze zákulisí z kytarového festivalu Erika Claptona najdete na albu s názvem Crossroads, které vyjde 15. listopadu na dvoj-DVD a také na blu-ray.

Mezi účinkujícími jsou krom Erica Claptona také Jeff Beck, Steve Winwood, ZZ Top, Buddy Guy, John Mayer, B.B. King, Ronnie Wood, Sheryl Crow a další.

Letos v létě Eric Clapton zorganizoval už třetí Crossroads Guitar Festival pro světovou špičku talentovaných kytaristů. Jedenáctihodinový koncert přilákal do chicagského Toyota Parku přes 27 tisíc nadšených fanoušků. Veškerý výtěžek z tohoto jednodenního koncertu byl věnován The Crossroads Centru na ostrově Antigua, kde se léčí a vzdělávají lidé závislí na drogách. Centrum založíl právě Eric Clapton.

“The Crossroads Festival je pro mě splněný sen – dostat dohromady skupinu výjimečně talentovaných hudebníků, kteří by si spolu zahráli,” řekl Clapton. “Jsou to hudebníci, kterých si vážím a které respektuji.”

Není překvapením, že festival nazvaný podle písně Roberta Johnsona, bude především o blues a ten letošní nabídl vynikající představení výše zmíněných umělců.

Fanoušci mohli vidět a slyšet i hudbu jiných žánrů – “Blackwaterside” od skotského písničkáře Berta Jansche, “One More Last Chance” a úžasnou verzi Claptonovy “Lay Down Sally” od country zpěváka Vince Gilla, kterého doprovázel legendární James Burton, “Angelina” a “Vonetta” od jazzového kytaristy Earla Klugha a Jeffa Becka, který ohromil svou verzí Pucciniho árie “Nessun Dorma” pro elektrickou kytaru.

Crossroads Guitar Festival uváděl komik Bill Murray, který se s humorem sobě vlastním dokonce převlékl za Jimiho Hendrixe nebo Elvise Presleyho.

První Crossroads Guitar Festival se konal v červnu 2004 v Cotton Bowl v Dallasu a jeho záznam na dvou DVD se stal jednou z nejprodávanějších živých nahrávek na DVD na světě – stal se desetkrát platinovým jen v USA. Podobně úspěšný druhý ročník se konal v červenci roku 2007, také v Toyota Parku a záznam z něj na DVD získal platinu šestkrát.

Eric Clapton – Cocaine (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.