Lenka Filipová s keltskými písněmi, popem i klasikou v Karlíně

  • Lenka Filipová s keltskými písněmi, popem i klasikou v Karlíně Fotogalerie (4)
    • 02.11.2010
    • Tisk

    Jedna z neuznávanějších českých zpěvaček a kytaristek, Lenka Filipová, připravila pro své…

    Sdílejte článek:

Jedna z neuznávanějších českých zpěvaček a kytaristek, Lenka Filipová, připravila pro své příznivce předvánoční dárek. V Hudebním divadle Karlín odehraje 29. listopadu speciální a velice pestrý koncert.

V první části večera vystoupí Lenka Filipová společně s kytaristou a zpěvákem Mirkem Linhartem a s hráčem na irskou harfu, akordeon, klávesy a také zpěvákem Seanem Barrym.

„Hrajeme v této sestavě už pět let a společně jsme natočili i živé DVD a CD,“ říká zpěvačka. „Seana jsem potkala při natáčení desky se skupinou Irish Dew, která se na keltskou muziku zaměřila a od té doby spolu hrajeme. Keltská hudba má dvě polohy. Jednu taneční, s velmi temperamentními aranžemi a pak krásné duchovní pomalé balady. Obě polohy se mi velmi líbí, ale přilnula jsem k baladám, kterých mám v repertoáru hned několik.“

Na vánočním večeru v Karlínském divadle zazní také premiérově ukázky z nového alba Concertino III, které právě teď vychází u Supraphonu. Absolventku pražské konzervatoře a pařížské Mezinárodní hudební akademie na něm v některých skladbách doprovází brněnský violoncellista Štěpán Švestka, který bude dalším hostem večera.

Ve druhé části koncertu Lenku Filipovou doprovodí orchestr Bon Art Pop Orchestra. „Budu zpívat jak své písničky, tak představím v originálních aranžích pro kytaru a orchestr některé ze skladeb z nového CD Concertino III,“ vysvětluje Lenka Filipová.

Speciální aranže přiravil pro orchestr Martin Hybler. „Na to, že si s orchestrem Bon Art Pop Orchestra zahraji se velmi těším, byl to vždy můj velký sen si s orchestrem zazpívat a zahrát na společném koncertě. Když jsem od nich dostala nabídku na spolupráci, neváhala jsem ani chvíli,“ říká zpěvačka a dodává: „Celý večer bude laděn velmi kosmopolitně, zazní písničky jak ve francouzštině, v angličtině, v češtině, tak i v keltských jazycích. V češtině jsem udělala speciální výběr krásných textů od Zdeňka Rytíře.“

Návštěvníci večera, který začíná v 19 hodin 30 minut, se tak mohou v předvánočním čase těšit na několik hudebních tváří všestranné kytaristky a zpěvačky. Během večera uslyší nejen skladby od Vivaldiho nebo Bacha, ale i známe Lenčiny hity jako jsou např. „Částečné zatmění srdce“, „Dobrý bůh to ví“, „Prý se tomu říká láska“, „Mosty“ … a mnoho dalších.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketart za Kč 300,–.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.