Söhne Mannheims vystoupí v Abatonu

  • Söhne Mannheims vystoupí v Abatonu Fotogalerie (3)
    • 06.01.2007
    • Tisk

    Söhne Mannheims neboli Synové Mannheimu je kapela, kterou tvoří lidé z celého světa, kteří si říkají děti tzv. gastarbajtrů. Jsou mezi nimi němečtí muzikanti, ale taky jeden Jamajčan, jeden Afričan ze Zimbabwe a jeden Polák, zkrátka jde o formaci, která ukazuje stav současného Německa, které je mnohonárodnostní a multikulturní zemí. Synové Mannheimu vystoupí 28. ledna v Abatonu a pořádající agentuře  se podařilo přesvědčit německého partnera, aby v rámci plánovaného turné kapely zlevnil vstupenky pro Českou republiku. Nová cena vstupného v předprodeji je 300,– Kč + poplatky distributora. Těm, kteří si již zakoupili vstupenky za původní cenu, bude rozdíl vrácen v den koncertu přímo u vstupu do klubu.

    Sdílejte článek:

Většina členů kapely je křesťanského vyznání, což je vidět i v textech Synů Mannheimu. Daří se jim bourat hranice mezi jednotlivými hudebními žánry, v jejich hudbě se potkávají klasická kytarová aranžmá s ragga rytmy a latinské prvky se objevují v hip-hopových skladbách s rockovou kytarou.
V kapele jsou čtyři vokalisti a dva rappeři, kteří zpívají německy a anglicky. Cílem uskupení je snaha o spojení všech Němců, aby vznikla jedna velká hudební rodina. I proto se Synové Mannheimu mají neustále na pozoru před ultrapravicovým hnutím v Německu, pravidelně vystupují na antinacistických festivalech a jejich cílem je vytvořit most mezi různými kulturami a „novou“ generací mladých nekonfliktních Něm­ců.

Řádově před pěti lety oslavili Söhne Mannheims významný milník ve své kariéře v podobě debutového alba ZION, které získalo platinovou desku. V roce 2004 kapela navázala na úspěch této desky dalším albem nazvaným NOIZ. Ústředním bodem, kolem kterého se soustřeďuje identita kapely, je město Mannheim, kolem něhož se soustřeďuje identita kapely. Xavier Naidoo měl před několika lety vizi, podle které byl Mannheim vystavěn na stejném principu jako Jeruzalém, tedy „nový Jeruzalém“ měl být vystavěn podle architektonického plánu do tvaru hvězdy se čtyřmi cípy a každý cíp měl obsahovat 144 jednotlivých čtverců. Královský trůn by byl umístěn v Heidelbergu a svatá hora Sión by tím pádem byla také nedaleko.

V souvislosti s touto vizí se příběh kapely – tak jak ji známe nyní – začíná odvíjet od zimy roku 1995. Michael Herberger, Claus Eisenmann a Billy Davis patří k původním členům kapely. Byli pevně spojení láskou k městu Mannheimu a odtud také pramení jméno uskupení, Synové Mannheimu, které nemělo být jen pomíjivou záležitostí, ale bylo přirozeným důsledkem jejich lásky ke svému městu. Následně zakladatelé strávili hodně času v Eisenmannově sklepním a Herbergerově kuchyňském studiu.
V té době vznikly první nahrávky jako „Meine Stadt”, „20.000 Milen” a „Quadrate”. Xavier Nadoo si současně budoval kariéru u 3P labelu svého přítele Mosese Pelhama z Rödelheimu. Xavier nezapomínal na své přátele a dohlédl na to, aby mu smlouva zaručovala, že se bude kdykoliv moct zapojit do projektů Söhne Mannheims.
Klávesista Michael Herberger zatím nepolevoval ve vymýšlení skladeb, Claus Eisenmann piloval svůj pěvecký projev a DJ Billy Davis pracoval na brejcích a skrečích. Synové Mannheimu stáli před svým zrodem.
V roce 2000 kapela odehrála spoustu koncertů po celém Německu. Křižovala zemi od Kielu po Freiburg a od Lipska po Kolín nad Rýnem a po jejích často až tříhodinových koncertech zůstávaly zástupy nadšených fanoušků. Ke čtrnácti stálým členům ensemblu se občas přidávaly hostující pěvecké hvězdy, které pomohly vytvořit z řadových koncertů nezapomenutelné zážitky. Na podzim téhož roku jim vyšel single „Geh Devon Aus“. Prodalo se ho skoro půl milionu výlisků a hned po něm následovalo debutové album ZION.
Synové Mannheimu se vrátili na scénu v červnu 2004 s novou deskou nazvanou NOIZ, která se ihned po svém vydání umístila na prvním místě německých hitparád. Mezi nejlepšími čtyřiceti deskami se udržela déle než rok a dodnes se jí prodalo skoro 900.000 kopií. Druhá skladba ze singlu s názvem „Velleicht“ je vůbec nejhranější německou skladbou celostátního rádia. Kapela získala cenu ECHO (německá Grammy) za nejlepší německé rokové album, vystoupila na četných festivalech a jejich turné „The Power of the Sound“ napříč Německem, Rakouskem a Švýcarskem na přelomu let 2004/2005 bylo zcela vyprodané.

V červenci 2005 vyšel záznam jejich nadupaného živého vystoupení „The Power of the Sound“ na DVD a CD. Tyto nahrávky spolu s albem NOIZ jsou jednoznačným dokladem, že Söhne Mannheims jsou momentálně nejvýznamnější německou skupinou. Jejich nebývalý úspěch bude mít pokračování v podobě nového studiového alba, které vyjde v roce 2007 (i v anglické verzi) a po němž bude následovat evropské turné.
Zajímavou informací může být také fakt, že TV Óčko získalo práva k odvysílání posledního DVD Söhne Mannheims s názvem Power Of The Sound v pořadu Koncert.
Dvouhodinový záznam jejich živých vystoupení se bude vysílat v sobotu 20. ledna od 20:00. Více informací na www.prostorabaton.cz, www.tvocko.czwww.soehne-mannheims.de

Söhne Mannheims
Tino Oac, Claus Eisenmann, Xavier Naidoo, Marlon B., Metaphysics, Michael Klimas – vokalisti
Michael Herberger, Florian Sitzmann – klávesy
Michael Koschorreck, Andreas Bayless – kytara
Robbee Mariano – basa
Ralf Gustke, Bernd Herrmann – bicí
Billyho Davise – DJ, který se stará o finální podobu skladeb, skreče a brejky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.