River Jordan představují klip k prvnímu singlu z desky | ABradio.cz

River Jordan představují klip k prvnímu singlu z desky

  • River Jordan představují klip k prvnímu singlu z desky
    • 01.11.2010
    • Tisk

    Nová nadějná posila české hudební scény kapela River Jordan představuje klip k prvnímu singlu..

    Sdílejte článek:

Nová nadějná posila české hudební scény kapela River Jordan představuje klip k prvnímu singlu D.A.W.N. z chystané desky, která má vyjít začátkem prosince 2010. Příběh klipu se dotýká citlivého tématu války. Premiéra videoklipu se uskuteční v říjnu 2010 na TV Óčko, následně bude singl nasazen i do dalších hudebních televizí MTV Czech a Musiq1.

Frontman Michal Škrabák k natáčení říká: „V ději klipu se prolíná současnost s obdobím 2.světové války. Jedná se o bitvu proti nekonkrétnímu nepříteli jako parafráze na životní cíle, kterých se bojíme dosáhnout a bojovat za ně.“

Videoklip je natočen v krásných přírodních scenériích nedaleko Karlštejna v oblasti zvané Srbsko, a v Ateliéru Právo. Režie i kamery se ujal Jan Cvachovec. Na natáčení se podíleli také skuteční specialisté na válečné období, kteří poskytli i nezbytné dobové rekvizity. Na speciálních efektech spolupracovali Petr Malý, Kuba Švejkar a Padre.

Kapela se momentálně nachází v fázi skládání nového materiálu, který by měl být postaven na silných melodických linkách. Stejně jako u debutového alba River Jordan opět požádali o spolupráci Tomáše Frodeho ze skupiny Imodium. Vydání druhé desky se plánuje na začátek prosince letošního roku.

Skupina River Jordan vzešla z trosek kapely The Airbags v roce 2008. Po odchodu basáka Petra přibývá do party nová člen Buuny, který dříve působil v projektu Mauricius. V srpnu 2009 vydává skupina debutové album ‚Fighting The Demons Within‘, jež vychází na kapelovém labelu Next Page Records současně na CD i volně ke stažení na internetu. Těsně před křtem desky přibírá kapela druhého kytaristu Smallyho, na podzim roku 2010 opouští kupinu pro změnu kytarista Caps. „Uvažovali jsme, do jaké míry nám ublíží, když změníme název. Nakonec jsme se rozhodli, že jméno změníme. Chtěli jsme opustit obraz kapely, která pluje na vlně trendu. Nové jméno a vůbec nová energie, která v kapele teď je, nás hodně scelila a žene nás dopředu,“ objasňuje Michal Škrabák dramatické zvraty ve skupině.

Kapela odehrála během roku 2010 více než 20 koncertů po ČR a na Slovensku včetně účasti na prestižním Rock For People, Natruc Festivalu 2010. Koncertní sezónu před odchodem do studia uzavřela vystoupením na sportovně-hudebním festivalu Joyride v Praze.

Album ‚Fighting The Demons Within‘ získává deska ocenění album týdne hudebního portálu Musicserver.cz, hudební server iPunk.cz ji vyhodnotil jako druhou nejlepší desku roku 2009 na českém a slovenském hudebním trhu.

Turné k albu a samotný křest desky je plánován na březen 2011.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.