WWW v neděli "předskočí" legendárním Public Enemy | ABradio.cz

WWW v neděli "předskočí" legendárním Public Enemy

Kapela WWW zahraje v neděli 31. října v pražském klubu SaSaZu před legendárními Public Enemy. WWW patří ke kultovním formacím naší hudební scény, na počátku devadesátých let, kdy vznikli, se stali jednou z prvních rapových kapel v České republice. Spoluvytvářeli též základy místního graffiti, breakdancové a turntablistické scény.

V pozdějších letech WWW začali pracovat s živými nástroji, kapela působila jako posthiphopový big band. Pozvolna se odklonili od klasické rapové produkce až po industriální mix beatů s experimentální malbou slov. W.W.W. se vrátili na scénu v roce 2006 s debutovým albem Neurobeat díky nově vzniklému nezá­vislému labelu BiggBoss. Hudba Ondřeje Anděry obsahuje útržky hiphopových postupů a z reality nasnímaných samplů, nervózních industriálních zvuků a znepokojivých elektronických struktur. Zvuky jsou většinou nasnímány z reality nebo digitálně vygenerovány do abstraktního tvaru. Tvorba WWW v sobě obsahuje prvky hiphopu, ale není na něj vázána, pouze využívá jeho živelnou a rytmickou energii.  Vše je zmnoženo a dobroušeno kovovým hlasem zpěvačky Milesy. Koncertně WWW pracují ještě se scratchem a mixy DJ Brainy Thuga, často improvizují pomocí loopovacích zařízení a experimentují se synchronizací s lasery a videoprojekcemi. V roce 2009 vydali druhou desku s názvem Tanec sekyr. Na koncertu 31. října začnou hrát WWW ve 20 hodin, po nich přijdou na řadu Public Enemy. Vstupenky budou k dostání i na místě před koncertem.

Public Enemy, slavní rapoví bouřliváci a revolucionáři, vystoupí v pražském klubu SaSaZu v neděli 31. října. České publikum bude mít příležitost po několika letech vidět formaci, která se od svého založení v roce 1982 stala jednou z nejvlivnějších a nejkontroverzněj­ších hip hopových kapel historie s miliony fanoušků po celém světě. Jejich nahrávky změnily a zrevolucionali­zovaly rap, tři z nich dosáhly na multiplatinové prodeje, další tři na zlaté. Na 56 turné odehráli Public Enemy více než 1.300 koncertů v 45 zemích. Jejich producentský tým, The Bomb Squad, vytvořil novátorský zvuk složený z neidentifiko­vatelných samplů, chaotického hluku, ostrých, překvapivých střihů, pronikavých sirén, funkových melodií a neustávajících beatů. Vše zarámované charakteristickým hlasem rappera Chucka D a nezaměnitelnou vizáží jeho společníka Flavor Flava s komickými brýlemi a obrovskými hodinami na krku. Dle sdělení managementu zahrají Public Enemy v Praze především skladby ze slavné desky „Fear of a Black Planet“. Toto v pořadí třetí studiové album vyšlo právě před 20 lety, v roce 1990, a bylo označeno jako jedno z nejlepších a nejdůležitějších, nejen v žánru hip hopu. V prvním týdnu se ho tehdy prodalo přes milión kopií a nakonec dosáhlo na platinové ocenění. Deska obsahuje slavné skladby jako „Power to the People“, „Brothers Gonna Work It Out“, „911 Is a Joke“ či „Welcome to the Terrordome“. Vedle komerčního úspěchu ji ocenili i kritici, například časopis Rolling Stone „Fear of a Black Planet“ zařadil na seznam 500 nejlepších alb všech dob, byla nominována na Grammy a například Kongresová knihovna ji dala na seznam nahrávek, které představují „národní bohatství“. Texty obsahují silnou kritiku sociálních problémů, které sužovaly afroamerickou komunitu, rasismu většinové společnosti, mocenských poměrů a politiky. Písně se staly pro mnoho lidí způsobem vyjádření sebevědomí Afroameričanů.

Více informací na stránkách pořadatele, agentury Charm Music – www.charm-music.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.