Unikátní vystoupení Tata Bojs a Cartonnage dnes i zítra

Už dnes a zítra ovládnou pražský Palác Akropolis formace Tata Bojs a Cartonnage, které si pro letošní ročník audiovizuálního festivalu Akropolis Multimediale připravily jedinečný program.

Dnešní den bude patřit Tata Bojs, kteří si jen pro tento večer připravili show, jež volně kombinuje jejich hudbu s tancem a projekcí. „Nazvali jsme to Ta Ta Tanec aneb Tata Bojs pod pódiem, jelikož pódium tentokrát přenecháme baletní skupině Dekka Dancers. Jejich pohyb bude bezprostředně reagovat na naši hudbu i na projekce , které budou poskládány ze tří částí,“ poodkrývá podobu vystoupení Tata Bojs Milan Cais.

Skupina pro tento záměr také upravila svůj setlist. „Složili jsme ho z písní, které jsme už dlouho nehráli a pravděpodobně zase dlouho hrát nebudeme. Poměrně dost bude zastoupené Nanoalbum a dojde i na hodně staré Tata Bojs. I pro naše skalní fanoušky by tak mohl být tento koncert jiný,“ dodává Milan Cais.

Zatímco návštěvníci se po skončení koncertu mohou přesunout na přilehlé bary, kde bude až do brzkých ranních hodin probíhat diskotéka, organizátoři festivalu hned po vystoupení Tata Bojs zahájí přípravy na neméně technicky náročný sobotní koncert Cartonnage.

„Festival Akropolis Multimediale nám umožňuje vytvořit show, jakou už z důvodu vysokých nákladů asi znovu nepoužijeme. 3D projekce se bude odehrávat nejen na plátně za námi, ale bude namířena i do hlediště a na nás, resp. na naše kostýmy k tomuto účelu speciálně vyrobené Josefem Čechotou. V jednu chvíli tak budu např. oblečená do šatů z nafukovacích balónků, které poslouží jako promítací plátno nebo do obří krychle či LEDkového kostýmu,“ přibližuje show Cartonnage zpěvačka Vanda Choco.

Cartonnage v průběhu večera také vůbec poprvé zahrají šest písní z připravovaného alba, ze kterého už vypustili do éteru pilotní singl „Electro Gastronomique“. „Jen pro tuto příležitost necháme pár kusů singlu vyrobit a ti z návštěvníků, kteří si zakoupí vstupenku v předprodeji, jej budou na místě moci vyhrát," slibují Cartonnage.

Workshop aneb virtuální bubenická dílna:

Kromě právě zmíněných koncertů Tata Bojs a Cartonnage nabídne program Akropolis Multimediale také originální workshop. Chcete vidět, co se bude dít, když Milan Cais vstoupí se svojí bicí soupravou do virtuálního prostředí? Přijďte se podívat do Velkého sálu Paláce Akropolis v sobotu 30. října. ve 12:00 hodin.

„Těším se na to, že si budu moci vyzkoušet zase něco nového. Rozhodně si soupravu postavím tak, abych se mohl dívat i na plátno. Vidět totiž v reálném čase, jak se váš pohyb a následný úder paličkou do bubnu rozstřelí do tisíců krychliček a následně se zase spojí dohromady, si prostě nemůžu nechat ujít…,“ směje se Milan Cais. Vstup na workshop je zdarma.

Vstupenky na Tata Bojs jsou vzhledem k výrazně snížené kapacitě sálu k dostání za Kč 400,– v předprodeji a za Kč 460,– na místě. Vstupenky na Cartonnage stojí v předprodeji Kč 150,– a na místě kč 170,–.

Tata Bojs – Attention aux hommes

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.