Nabídnou Hložek a Kotvald nové "Holky z naší školky"? | ABradio.cz

Nabídnou Hložek a Kotvald nové "Holky z naší školky"?

  • Nabídnou Hložek a Kotvald nové "Holky z naší školky"? Fotogalerie (40)
    • 28.10.2010
    • Tisk

    Petr Kotvald a Stanislav Hložek se vracejí. Po pětadvaceti letech natočili nový duet, připomínají…

    Sdílejte článek:

Petr Kotvald a Stanislav Hložek se vracejí. Po pětadvaceti letech natočili nový duet, připomínají své největší hity a vytahují „z rukávu“ nikdy nevydané rarity. Oblíbená dvojice, která má na svém kontě nejprodávanější český singl všech dob „Holky z naší školky“ vydává dvojalbum Diskohrátky.

Najdete na něm nejpovedenější písně jejich kariéry. Kromě hitů ovšem Petr Kotvald a Stanislav Hložek zařadili i písně, které byly velmi populární, ale na CD nikdy nevyšly. Raritou je na 2CD i vánoční verze „Holek z naší školky“.

Na dvojalbum byly natočeny také nové verze hitů „Diskohrátky“ a „Sandokan“, ale hlavně nový duet po 25 letech. Jmenuje se „Cool Rendezvous“ a živě ho dvojice představí na svých koncertech. Závěrečný se uskuteční 12. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

Poprvé se sešli jako doprovodná dvojice Hany Zagorové v roce 1980 za účasti Orchestru Karla Vágnera. Jejich vokály dostávaly stále víc prostoru, až vznikly první nahrávky a zrodilo se duo Kotvald – Hložek.

Megagit „Holky z naší školky“ vyšel v roce 1983 a prodalo se ho víc než milión kusů. Následovaly hity Sen můj a Lízin, Bílá královna, Diana, Santa Monica, Oh, Suzi, Nesedej na lep snům, Můj čas (k populárnímu TV seriálu Sanitka), Ošklivé malé káčátko, Krejčí a mnoho dalších.

„Holky z naší školky“ se dočkaly svého pokračování. Ozvaly se totiž nespokojené nositelky jmen, která v hitu nebyla uvedena (vešlo se do něj 23 jmen). To přimělo textaře Pavla Žáka, aby napsal další „díl“, „Vánoční holky z naší školky“ s chybějícími jmény.

Petr Kotvald a Stanislav Hložek spolu vystupovali do roku 1986. Od té doby se na pódiích setkávali spíš příležitostně. Letos vyrazili na společné turné.

Petr Kotvald získal první profesionální smlouvu už v 16 letech. Jako zpěvák zažil svůj první velký úspěch v roce 1979, kdy vyhrál Mladou píseň Jihlava a v roce následujícím si odnesl stříbrnou Děčínskou kotvu. Od zahájení sólové kariéry v 80. letech posbíral nespočet cen včetně ocenění Diskoslavík, ceny Melodie nebo bronzového Slavíka (1988/1990) či Diamantové desky za album MCMXCVI a zlaté desky za album Taxitotak neber (2001), charakterizované megahitem „Mumuland“. Je interpretem, který zásadně dbá na jevištní podobu svých písní a tak je vždy „na co koukat“. Vystupuje také s šansonovými recitály.

Stanislav Hložek považuje za zásadní událost začátku kariéry účast na Intertalentu 1974, kde se setkal s Karlem Vágnerem a Hanou Zagorovou. Kromě populární hudby se věnoval také tvorbě pořadů pro děti (Magion, Vega). Jeho velkou láskou je lidová písnička. Žánrové rozpětí doplňuje muzikál: v Divadle Broadway zpívá Porthose ve Třech mušketýrech.

Petr Kotvald a Stanislav Hložek – Sandokan

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.