Steven Spielberg zřejmě natočí příběh slavné trojice Bee Gees

  • Steven Spielberg zřejmě natočí příběh slavné trojice Bee Gees Fotogalerie (20)
    • 26.10.2010
    • Tisk

    Robin Gibb potvrdil, že společně s bratrem Barrym Gibbem jednají o zfilmování příběhu bratrů…

    Sdílejte článek:

Robin Gibb potvrdil, že společně s bratrem Barrym Gibbem jednají o zfilmování příběhu bratrů Gibbových. Režiserém snímku by neměl být nikdo menší, než Steven Spielberg. Filmovou atmosféru samozřejmě dokreslí také originální nahrávky písní Bee Gees.

Gibbovi se narodili v Anglii, ale jejich rodina se záhy přestěhovala do australského Brisbane. To byli Barry, Maurice a Robin ještě malí kluci. Nejmladší bratr Andy Gibb byl v té době ještě mimino.

Bee Gees poprvé vystoupili v televizním vysílání právě v Brisbane v roce 1960, když bylo Barrymu 14 a dvojčatům 10 let.

V roce 1963 Bee Gees podepsali smlouvu s labelem Festival Records v Sydney a vydali tři singly. Jejich první skutečný hit „Wine and Women“ byl na světě o dva roky později. Ve stejném roce také vyšlo první album The Bee Gees Sing and Play se čtrnácti skladbami.

V roce 1966 se bratři znovu vrátili do Anglie. Po cestě (cestovali lodí) se k nim dostala skvělá zpráva o tom, že jejich singl „Spicks and Specks“ se stal číslem 1 v Australian chart. V Británii představili svůj první hit už v následujícím roce.

Prvními hitovkami v USA pak byly „I've Gotta Get A Message To You“ a „I Started A Joke“. V Americe začali spolupracovat s producentem Arifem Mardinem, který zvuk Bee Gess přiblížil stylu r&b. Písně jako „Jive Talking“ a „Nights On Broadway“ naprosto uchvátily americké publikum a bratři Gibbovi se stali hvězdami první kategorie.

Nacházející album Children Of The World v roce 1976 psalo novou kapitolu hudební historie s hitovou písní „You Should Be Dancing“. Ta totiž přinesla světu klíčovou noviku – disco.

Hudební úspěch Bee Gees byl už tehdy přenesen na filmové plátno, a to ve snímku Saturday Night Fever. Díky tomu se stal hvězdou herec John Travolta a Bee Gees byli rázem nejvíc „hot“ kapelou na světě.

Poslední deska Bee Gees má název This Is Where I Came In a vyšla v roce 2001. V lednu 2003 náhle zemřel Maurice Gibb na následky infarktu a jeho bratři Barry a Robin se rozhodli, že už nikdy jako Bee Gees nevystoupí.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.