Synthpopoví Apoptygma Berzerk z Norska v lednu poprvé v Praze | ABradio.cz

Synthpopoví Apoptygma Berzerk z Norska v lednu poprvé v Praze

Synthpopová EBM formace Apoptygma Berzerk patří k Norsku tak jako tamní slavné fjordy. Po více než třiceti nahrávkách, pokud počítáme i singly, vydali loni norští elektronici šesté studiové album nazvané „Rocket Science.“

Jak jde jejich poklidné severské městečko Fredrikstad dohromady s hudbou, kterou se Apoptygma proslavila po celém světě? „Bydlím jen hodinu od Osla, takže se tam můžu kdykoliv vydat, když chci trochu života… Tady je ale naprostý klid a ten se mi hodí k práci ve studiu," říká frontman Stephan Groth. Je ale jasné, že ani tak daleko od světových středisek hudebního businessu se Stephan nesnaží izolovat od okolí a schovat se do své ulity. Důkazem je hostování Benjiho Madsena ze skupiny Good Charlotte nebo Emila Nikolaisena z formace Serena Maneesh na nové desce.

„Ačkoliv jsme hudebně vzato všichni ze stejné školy a měli jsme za mlada rádi ty samé kapely jako třeba Velvet Underground nebo Jesus & Mary Chain, přece jen Serena Maneesh dělají něco jiného než my. A tak jsem pozval Emila do svého studia, aby nahrál kytaru a basu na tracku „Right“. Nakonec smíchal ještě jeden další kus a přidal svůj zvuk do několika dalších skladeb,“ říká Stephan.

Jaký je tedy současný zvuk Apoptygma Berzerk? „Na jednu stranu se snažíme navázat na naši minulou desku You and Me Against the World, která byla hodně rocková. Na druhou stranu jsme se chtěli vrátit k elektronickému zvuku, ze kterého jsme vzešli. Nakonec naše poslední deska zní rockověji než cokoliv, co jsme natočili předtím, a tak by se měla líbit jak našim dlouholetým příznivcům, tak novějším fanouškům.“

Apoptygma Berzerk si na nahrávkách jako „Soli Deo Gloria“ a „7“ prošli obdobím EBM a elektronického popu, poté se ukázali s kytarovým indie popovým zvukem na albu You and Me Against the World a teď se tedy vyvíjejí dále.

„Myslím, že od kapel jako AC/DC nebo The Ramones neočekáváte, že začnou točit synthpop. Chcete, aby zůstaly samy sebou. Potom tu ale máte skupiny jako Depeche Mode, U2 nebo dříve Beatles, kde vždycky s napětím očekáváte, s čím přijdou tentokrát,“ vysvětluje Stephan a je jasné, že svou vlastní formaci řadí mezi ty, které se neustále mění a objevují nové věci.

I proto bude více než rok po vydání poslední desky zajímavé zjistit, kam se Apoptygma Berzerk mezitím vyvinuli. O jejich současném zvuku se můžete přijít přesvědčit 10. ledna 2011 do Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za Kč 300,– + poplatky, na místě za Kč 400,–.

www.theapboffice.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.