Halloween můžete v sobotu stylově oslavit i v pražském klubu Exit

  • Halloween můžete v sobotu stylově oslavit i v pražském klubu Exit Fotogalerie (24)
    • 25.10.2010
    • Tisk

    Už tuto sobotu 30. října proběhne ve stylově vyzdobeném klubu Exit v Praze velká oslava Halloweenu…

    Sdílejte článek:

Už tuto sobotu 30. října proběhne ve stylově vyzdobeném klubu Exit Chmelnice v Praze velká oslava Halloweenu za účasti třicet let fungující gothic rockové stálice The Breath of Life z Belgie, německých New Days Delay a jedné z nejslibnějších domácích formací Phosgene Girls. Poslední dvě jmenované navíc zahrají v Praze vůbec poprvé.

I když u nás nemá Halloween delší tradici, jako svátek všeho zábavně děsivého, nadpřirozeného, hororového a tak trochu odvráceného si v různých subkulturách pozvolna získává značný počet příznivců. Snad nejvíce se slaví na gotické scéně, která heslo „Každý den je Halloween“ přijala i jako jeden ze svých základních životních postojů.

Nestává se příliš často, aby některá zahraniční skupina měla tak silné pouto s Českou republikou jako belgická gothic rock/darkwave klasika The Breath of Life. Její historie se začala psát před dlouhými třiceti lety, kdy mladí muzikanti z Gembloux hledali a nacházeli svůj osobitý hudební výraz. Unikátní zvuk a nálada tvorby, spojená s hlasem a charismatem zpěvačky Isabelle Dekeyser, byly po deseti letech zaznamenány na první kazetu The Breath of Life. To roku 1990 vyšvihlo (zejména v Belgii a okolí) kapelu do povědomí vyznavačů temnější hudby a možná trochu překvapivě přišly značné pozitivní ohlasy i z tehdejšího Československa. Díky tomu se naše republika nakonec mohla pyšnit celosvětovým prvenstvím – The Breath of Life v únoru roku 1991 své vůbec první zahraniční turné odstartovali šesti koncertními zastávkami právě u nás.

Úspěch předčil očekávání, a tak se Belgičané hned příští rok museli vrátit do Čech znovu, kde odehráli devět vystoupení, včetně legendární show v pražském klubu Bunkr pro více než osm set návštěvníků (dvacet minut koncertu tehdy živě vysílalo Radio 1, záznam byl navíc v květnu 1992 vysílán na České televizi). Nahrávka z Bunkru se i samotné kapele líbila natolik, že ji v září vydala jako své vůbec první živé album pod názvem Live in Praha ‘92.

I když hvězda The Breath of Life od té doby neustále stoupala, kapela vydávala další desky, hrála s největšími jmény gotické scény (např. turné s Lacrimosou) i na nejvýznamnějších žánrových festivalech, na Českou republiku nezapomněla a ráda se sem opakovaně vracela (naposledy před třemi lety).

Druhá zpívající dáma přijede se svou suitou New Days Delay na pražské premiérové vystoupení ze vzdálených německých Brém. Kapela funguje jedenáct let a ve své tvorbě míchá nejrůznější potemnělé žánry, které přetavuje v pestrou a (především na živo) po čertech zábavnou směs.

Insa, která zcela přirozeně střídá zpěv v němčině s angličtinou, popisuje s nadhledem tvorbu New Days Delay jako: „surf-goth-rock-electro-pop-postpunk-wave“. Do pražského Exitu si kapela odskočí před listopadovým turné po Mexiku.

Vůbec poprvé se v našem hlavním městě představí i jediní halloweenoví zástupci domácí scény, pardubicko-přeloučští Phosgene Girls.

Kromě kvalitního hudebního zážitku je na sobotní Halloween Party přichystáno i autorské kulturní pásmo Mistra Jana Krumphanzla s názvem „Poezie z vydlabané dýně“. Samozřejmě nebude chybět ani nefalšovaná halloweenová výzdoba, chuchvalce mlhy, pohřební svíce, dýňový kompot, pavučiny, netopýři, umrlci, DJ party po skončení živé produkce a nějaké to překvapení navrch.

Ke správné atmosféře večírku však můžete významně přispět i vy sami – Halloween je svátkem těch nejodvážnějších, nejbizarnějších, nejsvůdnějších i nejděsivějších kostýmů.

Každý den je sice Halloween, ale přesto není Halloween každý den!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.