Čechomor & Suzanne Vega | ABradio.cz

Čechomor & Suzanne Vega

  • Čechomor & Suzanne Vega Fotogalerie (20)
    • 24.05.2009
    • Tisk

    V červenci se můžeme těšit na skutečnou lahůdku. Přijede slavná americká zpěvačka a písničkářka Suzanne Vega a v rámci série Kooperativa Tour 2009 třikrát vystoupí s kapelou Čechomor. Koncerty se budou konat 21. července v amfiteátru Loket, 22. července ve Žlutých lázních v Praze a 23. července na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou.

    Sdílejte článek:

 
Kooperativa Tour 2009s mottem „Podpořte s námi Pomocné tlapky“ je již třetím rokem společným projektem skupiny Čechomor a pojišťovny Kooperativa. Výtěžek z prodeje propagačních předmětů a dárcovských zpráv DMS je určen pro úhradu nákladů spojených s výchovou a výcvikem asistenčních psů, kteří pomáhají tělesně postiženým občanům. Součástí programu bude i projekce krátkého dokumentu, který se pokusí divákům ukázat výchovu a výcvik asistenčních psů i to, jak asistenční pes pomůže invalidním občanům.

V rámci tohoto turné vystoupí s kapelou Čechomor velmi exkluzivní host – Suzanne Vega.
Zpěvačka je velmi častým a oblíbeným koncertním návštěvníkem našich středoevropských končin, zatím se však nikdy a nikomu nepodařilo vystoupit s touto hvězdou na jednom pódiu, natož pak ve společném koncertním programu.

Suzanne Vegaje v České republice velmi váženou návštěvou. Nelze nevzpomenout její velké koncertní úspěchy v roce 1993 v pražské Lucerně, v letech 1997, 2003 a 2008 v Kongresovém centru… K pražským koncertním vrcholům však patří vystoupení v nádherném prostředí Státní opery Praha v červenci 2006.
Její letošní české koncertování v bude mít celkem tři zastávky, kdy společně s kapelou Čechomor vystoupí21. července v amfiteátru Loket, 22. července v 02 Žluté lázně v Praze a 23. července na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou. Představí své největší hity, stejně jako Čechomor, a následně i společné skladby.
Suzanne Vega vyrazí na letní turné 2009 společně se svými hudebními kolegy Gerry Leonardem a Michaelem Viscegliou.
Suzanne Vega, která krátce před letním turné oslaví kulaté narozeniny, vydala zatím jedenáct desek: Suzanne Vega (1985), Solitude Standing (1987), Days of Open Hand (1990), 99.9Fo (1990), Nine Objects of Desire (1996), best-of-ko Tried and True (2000), Songs in Red and Gray (2001), Retrospective: The Best of Suzanne Vega (2003), Beauty & Crime (2007). Mezi její největší hity patří Luka, Tom´s Diner nebo New York is a Woman.
Skupina Čechomor (původně Českomoravská hudební společnost) získala popularitu albem Proměny (produkovaným slavným muzikantem Jazem Colemanem) a účinkováním ve filmu Petra Zelenky Rok ďábla. Kapela kombinuje lidovou hudbu s rockem. Často vystupuje například s Lenkou Dusilovou nebo Slovenkou Zuzanou Smatanovou. Aktuálně vydal Čechomor album Pověsti moravských hradů a zámků. Jde o kombinaci čtených pověstí (v podání herce Miroslava Vladyky) a lidových písní, které se k pověstem váží. Je to první z trojice alb projektu Pověsti hradů a zámků. Následovat ji budou Pověsti českých hradů a zámků a Pověsti slezských hradů a zámků.
Více informací: www.cechomor.cz a www.suzannevega.com
Vstupenky v cenách 495 Kč (Loket), 550 Kč (Praha) a 450 Kč (Žďár nad Sázavou) v prodeji v síti Ticketstream, online na www.ticketstream.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.