Blackmore´s Night přijedou na zámek | ABradio.cz

Blackmore´s Night přijedou na zámek

  • Blackmore´s Night přijedou na zámek Fotogalerie (12)
    • 26.05.2009
    • Tisk

    V pátek 3. července ve 20:00 bude Státní zámek Sychrov zastávkou na tajuplné cestě s Blackmore´s Night na jejich turné Summer Nights s renesančním folk rockovým albem Secret Voyage. A není to album ledajaké – už 37 týdnů je v top 10 hitparády Billboard´s New A­ge.

    Sdílejte článek:

 
Blackmore´s Night je kapela, která získala mnohá ocenění v čele se zpěvačkou, textařkou, multiinstrumen­talistkouCandi­ce Night a legendárním sólovým kytaristou Ritchiem Blackmorem. Ostatními členy kapely jsou Bard David of Larchmont (klávesy, zpěv), Earl Grey of Chimay (zpěv, kytara), Squire Malcolm of Lumley (bicí) a Gypsy Rose (housle, zpěv). Jako zvláštní host vystupuje Albert Dannemann, hráč na dřevěné hudební nástroje.
Tato kaleidoskopická hudební cesta časem a prostorem zahrnuje tradiční folkovou hudbu z celého světa. Album mísí oblíbené pradávné melodie s nově napsanými texty od Candice Night inspirovanými přírodou a fantazií, částečně psané pro nástroje z renesančního období a sladěné se současným dramatickým vkusem, který zaručuje brilantní akustický a elektrický kytarový styl Ritchieho Blackmora. Toto CD vás zaručeně přenese do prostší, více magické doby, daleko od stresu moderního života.
„Působení s Blackmore´s Nig­ht“, říká Ritchie Blackmore, „přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. To jsem nemohl dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným“.
Na základě jejich mezinárodních představení a uzpůsobení melodiím z různých kontinentů které překročili, mnoho z 12 nových písní na CD Secret Voyage bylo upraveno z lidovek a tradic mnoha zemí včetně Francie (Gilded Cage), Ruska (Toast To Tomorrow), Německa (Prince Waldecks Galliard) a Anglie (Peasants Promise). K tomu si přidejte dvě úžasné cover verze plus skvělou práci Blackmore´s Night s jejich silně identifikovatelným stylem – hit Elvise Presleyho z roku 1961I Can´t Help Falling In Love With You a Rainbow Eyes – úžasně chytlavé originály.
Poslední studiové dílo kapely Blackmore´s Night s názvem Secret Voyage je právě 37 týdnů v top 10 hitparády Billboard´s New A­ge.
Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá jak vaši mysl tak vaše nejoblíbenější vzpomínky, Night a Blackmore rovněž pokračují v práci,  ke které se zavázali. Společně se Světovým fondem divoké zvěře (WWF) pomohli vypěstovat 6000 ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a vystupují i ve svém volném čase, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům. Životnímu prostředí prospívají pěstováním stromům v Panamě a tak chtějí omezit toxiny produkované kapelami na turné.
Vstupenky za 650 Kč v předprodejní síti Ticketpro.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.