Laura a její tygři už ve čtvrtek oslaví v Praze čtvrtstoletí

  • Laura a její tygři už ve čtvrtek oslaví v Praze čtvrtstoletí Fotogalerie (11)
    • 19.10.2010
    • Tisk

    Tento čtvrtek 21. října v pražském KC Vltavská oslaví kapela Laura a její tygři 25 let své existence…

    Sdílejte článek:

Tento čtvrtek 21. října v pražském KC Vltavská oslaví kapela Laura a její tygři 25 let své existence. Na úvod večera vystoupí kompletní původní sestava, například s Janou Amrichovou, Martinem Poštou, Jiřím Ryvolou nebo Milošem Vacíkem ve vzpomínkovém bloku Žár trvá.

„Praha je po žatecké Dočesné druhým a posledním místem, kde nejen pamětníci uvidí a uslyší Lauru, jak hrála v dobách svého strmého vzestupu v druhé polovině osmdesátých let,“ říká Karel Šůcha, kapelník a zakladatel.

V druhé části koncertu představí Laura a její tygři pražským divákům nový projekt Big Bang! v obsazení: Lenka Nová, čtyři saxofony, tři trumpety, tři trombony, dvě kytary, baskytara, bicí a percussion. „Pořad měl premiéru právě na žatecké Dočesné a setkal se s nadšeným přijetím publika,“ doplňuje Karel Šůcha.

Na závěr všichni účinkující a další host, Tam Tam Orchestra, zahrají proslavenou sambu batucadu, kterou společně připravili pro vystoupení na Českém národním dnu na EXPO 2010 v Šanghaji.

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr založil v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny.

Skupina začala koncertovat v Československu a velmi rychle se zařadila po bok nejznámějších kapel „české nové vlny“. Roky 1986 –1989 byly určovány rostoucí prestiží kapely na domácí půdě a na podzim roku 1989 se skupina stala profesionální formací. První zahraniční koncert se uskutečnil v roce 1987 ve Varšavě na festivalu Poza kontrola, následovalo koncertní turné v Bulharsku, v Moskvě a na Světovém festivalu mládeže v Severní Korei.

Pád „železné opony“ umožnil Lauře a jejím tygrům v letech 1991 – 1995 koncertovat téměř výhradně v západní Evropě, především ve Francii a Německu. V současné době má skupina na svém kontě více než 1 300 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí. Kromě běžných koncertů se *věnovala i větším projektům jako je například dnes už legendární Show Tomáše Tracyho, Rituál na Žižkově, Laura a její tygři versus Křižíkova fontána a další.

www.lauranet.cz

Discografie:

Žár trvá – Panton 1988

Nebudeme – Supraphon 1990

Síla v nás – Bonton 1992

The Best Of – Bonton 1994

Rituál 199× – Bonton 1995

Vyklátíme modly – Bonton 1996

Rytmus – Popron 2001

Vyškrábu ti oči – EMI 2004

Jsme tady – Supraphon 2005

Koťata a jejich tygři: Džungle nebo město – GZ Media 2008

Nejsou malý věci – Laura promotion 2009

Laura a její tygři – live

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.