Popová hvězda 80. let Sandra vystoupí na Žofíně | ABradio.cz

Popová hvězda 80. let Sandra vystoupí na Žofíně

  • Popová hvězda 80. let Sandra vystoupí na Žofíně Fotogalerie (52)
    • 15.10.2010
    • Tisk

    Hodinový koncert německé zpěvačky, hvězdy diskopopu 80. let, jejíž jméno je spojeno s hity…

    Sdílejte článek:

Hodinový koncert německé zpěvačky, hvězdy diskopopu 80. let, jejíž jméno je spojeno s hity jako Maria Magdalena, In the Heat of the Night, Everlasting Love, Hiroshima, One More Night, nabídne vpomínku na období tehdejších diskoték. V Praze budete mít možnost přivítat Sandru poprvé na veřejném koncertu.

Sandra vystoupí na Žofíně konkrétně 17. prosince. Předskokanem večera bude Petr Kotvald a Dance Company.

Sandra už ve dvanácti letech věděla, že se chce stát zpěvačkou. Na jedné hudební soutěži pro děti přesvědčila publikum interpretací písně od Olivie Newton-John.

V roce 1976 ji objevil hudební producent George Roman, který s ní natočil singl „Andy, mein Freund“. Úspěch se sice nedostavil, ale znamenalo to uvedení Sandry jako vedoucí zpěvačky do dívčího tria Arabesque. Zatímco se Arabesque v Evropě nikdy neprosadily, dosáhly v Japonsku úspěchů srovnatelných s proslulou skupinou ABBA. V té době se Sandra seznámila se skladatelem a producentem Michaelem Cretu a stali se životními přáteli.

Poté, co se Arabesque rozpadly, natočila Sandra své první album: „Japan ist weit“ (německá verze písně „Big In Japan“ od skupiny Alphaville). Ještě ve stejném roce (1985) vychází ve spolupráci s Hubertem Kahem singl "Maria Magdalena“, který byl mimořádně úspěšný. Získal první místo v 21ti zemích a v dalších 5ti zemích se dostal do Top Ten.

V roce 1988 se Sandra provdala za svého dlouholetého přítele a producenta Michaela Cretu a oba se přestěhovali na ostrov Ibiza. O dva roky později se poprvé účastnila jako zpěvačka hudebního projektu Enigma, kde působí dodnes.

Přestože se Sandře nepodařilo navázat na úspěchy osmdesátých let, vydává stále pravidelně dobře prodejná alba. Její zatím poslední deska „Wheel Of Time“ zanechala stopu na šestém místě německého žebříčku.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.