Novinka Erica Claptona slaví velké úspěchy, následovat bude další

  • Novinka Erica Claptona slaví velké úspěchy, následovat bude další Fotogalerie (48)
    • 14.10.2010
    • Tisk

    Zatím poslední album Erica Claptona s názvem Clapton dosahuje nejvyšších pozic v domácí hitparádě…

    Sdílejte článek:

Zatím poslední album Erica Claptona s názvem Clapton dosahuje nejvyšších pozic v domácí hitparádě prodejnosti. Už 7. listopadu vyjde také dvoj-DVD a blu-ray s názvem Eric Clapton – Crossroads Guitar Festival 2010.

Eric Clapton, kytarová ikona a člen Rock´n´rollové síně slávy, pět let od posledního sólového alba Black Home a čtyři roky po společném albu s JJ Calem The Road to Escondido, vydal minulý týden novinku Clapton.

Ta se ihned vyhoupla až na 3. místo jako nejvýše umístěné nové album oficiální hitparády IFPI ČR, a stala se tak žebříčkově dosud vůbec nejúspěšnějším albem Erica Claptona v České republice.

Čtrnáct nových nahrávek přestavuje speciální výběr písní, které Erica Claptona provázejí už od dětství a on sám je považuje za zásadní při formování svého muzikantského života.

Producentem alba je Doyle Bramhall II a album s Claptonem společně nahrál legendární JJ Cale, bubeník Jim Keltner, basista Willie Weeks a klávesista Walt Richmond.

V úloze hostů se tu objevuje plejáda legend a více než zvučných jmen, např. Sheryl Crow, Steve Winwood, Allen Toussaint, Wynton Marsalis, Derek Trucks, Trombone Shorty a další.

„Tohle album se nakonec vylouplo úplně jinak, než bylo původně zamýšleno“, říká Eric Clapton. „Ve skutečnosti je svým způsobem lepší, než se v plánech jevilo, prostě jsem tomu v průběhu natáčení nechal úplně volný průběh. Je to velmi eklektická sestava písní, které vlastně ani nebyly v plánu – a to se mi moc líbí, protože je-li to překvapení pro fanoušky, pak hlavně proto, že to bylo zároveň překvapení i pro mě.“

Na desce Clapton najdete písně:

1. Travelin’ Alone

2. Rocking Chair

3. River Runs Deep

4. Judgement Day

5. How Deep Is The Ocean

6. My Very Good Friend The Milkman

7. Can’t Hold Out Much Longer

8. That’s No Way To Get Along

9. Everything Will Be Alright

10. Diamonds Made From Rain*

11. When Somebody Thinks You’re Wonderful

12. Hard Times Blues

13. Run Back To Your Side

14. Autumn Leaves

Pro početné příznivce Erica Claptona je navíc na 7. listopad přichystáno vydání dvoj-DVD a blu-ray Eric Clapton – Crossroads Guitar Festival 2010.

Jedná se o záznam letošního legendárního blues-rockového festivalu za účasti absolutní špičky žánru, jako jsou právě Eric Clapton a dále ZZ Top, Steve Winwood, B.B. King, Jeff Beck, Sheryl Crow, Buddy Guy, John Mayer a mnoho dalších.

www.ericclapton.com

Eric Clapton – Tears in Heaven – unlugged

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.