Nejlepší bluesový kytarista vystoupí v Praze koncem října | ABradio.cz

Nejlepší bluesový kytarista vystoupí v Praze koncem října

Nejlepší bluesový kytarista nové generace, tak je označován Joe Bonamassa, který ve Velkém sále pražské Lucerny už 27. října. Bonamassa každý rok na dvě stě koncertů. Koncert v rámci Prague International Bluenights začne v 19:30.

Joe Bonamassa se narodil v roce 1977. Ve čtyřech letech dostal svoji první kytaru, v sedmi bravurně ovládl styl hry Stevie Ray Vaughana a když o čtyři roky později vystupoval s profesionální kapelou, všiml si ho B.B.King: “Jeho potenciál je neuvěřitelný. Tohle dítě je jedinečné”, poznamenal na adresu malého Joea bluesový král a vyzval ho, aby hostoval na jeho nadcházejících koncertech.

“Ve dvanácti letech jsem pochopitelně nebyl schopný, si váhu této nabídky plně uvědomit.Až o dvacet let později jsem pochopil, co to pro malé dítě z Upstate New York znamenalo. Nikdy to B.B.Kingovi nebudu schopen oplatit,” komentuje to dnes Joe Bonamassa.

Následovalo turné s takovými jmény jako např. Foreigner, Robert Cray, Joe Cocker, Eric Clapton a dalšími.

Sólově debutoval “až” v roce 2000 a jeho diskografie se od té doby rozrůstá minimálně o jedno album každý rok. Do dnešního dne má na svém kontě deset studiových nahrávek, které zahrnují i letošní počin „Black Rock“. Třináctiskladbová novinka, která mimo jiné přináší duet s B.B.Kingem, stejně jako její loňský předchůdce (The Ballad of John Henry) debutovala v přehledu nejprodávanějších bluesových nahrávek časopisu Billboard na 1. místě.

Loni byl Joe Bonamassa zvolen největším objevem roku v prestižních britských Classic Rock Roll of Honour Awards, letos byl oceněn jako “nejlepší zahraniční umělec” soškou British Blues Awards a čtenáři časopisu Guitar Player jej potřetí za sebou jmenovali “bluesovým kytaristou roku”.

Je vůbec ještě možné stoupat výš? “Vždycky existují další mety, kterých můžete dosáhnout. Vždycky můžete vylepšit jak svoji hru tak koncerty. Jsem teprve na začátku poznání, co všechno se ještě musím naučit”, hodnotí pokorně sám sebe Joe, který za jeden ze svých dosavadních největších úspěchů považuje duet s Ericem Claptonem z Bonamassovy loňské vyprodané show v Royall Albert Hall.

A byl to opět Londýn, kde se před pár týdny konala koncertní premiéra hvězdného uskupení Black Country Communion, které Bonamassa založil spolu s bubeníkem Jasonem Bonhamem (Led Zeppelin, Foreigner), klávesistou Derekem Sherinianem (Dream Theater, Billy Idol, Alice Cooper) a basistou Glennem Hughesem (Deep Purple, Trapeze).

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, Ticketstream a Eventim za 700,– Kč k stání a od 1 000,– Kč na sezení.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.