Sade míří na evropské koncertní turné - po 17ti letech | ABradio.cz

Sade míří na evropské koncertní turné - po 17ti letech

  • Sade míří na evropské koncertní turné - po 17ti letech Fotogalerie (3)
    • 13.10.2010
    • Tisk

    Sade se příští rok představí na 70ti koncertech v největších arénách po celém světě. V pražské…

    Sdílejte článek:

Sade se příští rok představí na 70ti koncertech v největších arénách po celém světě. V pražské O2 aréně se zastaví v květnu. Vstupeny se začnou prodávat už příští pondělí tj. 18. října 2010 a pohybují se v cenových relacích od Kč 1 350,– do Kč 2 450,–.

Poslední turné absolvovala Sade v roce 2001, kdy hrála pro více než 1 milion fanoušků po celých Spojených státech. Nicméně fanoušci v Evropě čekali mnohem déle. O to neuvěřitelněji může znít zpráva, že v rámci chystaného turné vystoupí Sade i v pražské O2 aréně. Představí písně ze své kolekce nadčasových hitů, jako jsou „Smooth Operator“, „No Ordinary Love“ nebo „The Sweetest Taboo“, stejně jako písně z její poslední, kritiky kladně přijaté, nahrávky „Soldier of Love“.

Po celém světě se alba „Soldier of Love“ prodaly více než 3 milióny kusů. Album doslova vyletělo na pozici číslo jedna v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Švýcarska, Francie, Itálie, Spojených arabských emirátů, Polska, Řecka, Japonska, Portugalska a Španělska.

Sade se těší fenomenálnímu úspěchu jak ve Velké Británii, tak na mezinárodní úrovni v celém rozsahu pětadvaceti let své kariéry. Její skladby jsou známé především pro svůj nadčasový zvuk. Od vydání debutového alba „Diamond Life“ z roku 1984 se všech 5 nahrávek Sade objevilo v Top 10 na obou březích oceánu. Jejich prodej celkem činil více než 57 miliónů alb na celém světě až do dnešního dne a učinil ze Sade nejprodávanější ženskou umělkyni všech dob v Británii.

„Soldier of Love“ je teprve šestým studiovým albem Sade vydaným během její čtvrt století trvající kariéry a je to první deska od vydání „Lover’s Rock“ v roce 2000. Pro samotnou zpěvačku, která je základním pilířem skladatelské části kapely, je to jednoduše záležitostí integrity a autenticity. “Desku nahrávám jenom, když mám pocit, že mám lidem co sdělit. Nezajímá mě vydávání hudby jenom z důvodu prodeje. Sade není výrobní značka.”

Vlastním jménem Helen Folasade Adu se narodila v Ibadanu v Nigerii. Její otec byl Nigerijec, univerzitní profesor ekonomie; její matka Anne byla anglická zdravotní sestra. Seznámili se v Londýně, kde otec studoval ekonomii, a krátce po svatbě se přestěhovali do Nigerie. Když se jejich dcera narodila, nikdo z místních ji nenazýval jejím anglickým jménem a uchytila se zkrácená verze Folasade. Když jí byly čtyři roky, její rodiče se rozvedli a matka ji a jejího staršího bratra Banjiho odvezla zpátky do Anglie, kde ze začátku žili u svých prarodičů poblíž Colchsteru v Essexu.

Většinu z posledních dvaceti let dávala Sade přednost svému osobnímu životu před kariérou a vydala za tu dobu pouze tři studiová alba s novým materiálem.

V roce 1989 se provdala za španělského režiséra Carlose Scola Pliego; v roce 1996 se jí narodila dcera a na počátku jednadvacátého století se odstěhovala ze severního Londýna do zemědělského Gloucestershire, kde žije se svým novým partnerem. To všechno zabralo hodně jejího času a pozornosti. A je to tak v pořádku. “Jako umělec můžete růst jenom, když si dáte čas růst také jako člověk,” říká Sade. “Všichni jsme teď rodiči, naše životy se posunuly dále. „Soldier of Love“ jsem prostě nemohla udělat dříve než teď, a přestože fanoušci museli čekat dlouho – a to je mi líto – jsem na něj nesmírně pyšná.”

Sade – Is It A Crime (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.