IAMX se vrací do Prahy a představí i několik skladeb z nového alba | ABradio.cz

IAMX se vrací do Prahy a představí i několik skladeb z nového alba

  • IAMX se vrací do Prahy a představí i několik skladeb z nového alba Fotogalerie (35)
    • 12.10.2010
    • Tisk

    S blížícím se vydáním nového alba, plánovaným na jaro příštího roku, vás IAMX zvou…

    Sdílejte článek:

S blížícím se vydáním nového alba, plánovaným na jaro příštího roku, vás IAMX zvou na další pražskou kapitolu svého zvukového a vizuálního útoku – 22. října v Meet Factory.

Můžete se těšit na sexuální napětí, agresivní kytary a špinavé syntezátory, hypnotické a provokativní texty, a možná dokonce i na příležitost být prvním svědkem dalšího vývoje IAMX.

Setlist tohoto speciálního jednorázového koncertu pro české fanoušky v Meet Factory bude obsahovat jak několik nových skladeb a projekcí, tak i fanoušky oblíbené starší skladby v nových úpravách.

Frontman a duchovní otec projektu IAMX Chris Corner, který se stal v průběhu let v Čechách kultem, si získal řadu skalních fanoušků čekajících na každou novinku se zatajeným dechem.

Kořeny má Chris Corner v kapele Sneaker Pimps, která byla v druhé polovině devadesátých let díky hitu 6 Underground považována za odpověď na trip-hopové velikány Massive Attack, Portishead a Trickyho, zatímco do podvědomí klubové generace se zapsaly spíše remixy Armanda Van Heldena na další hit Spin Spin Sugar. Chris coby IAMX ale vše už na svém prvním albu Kiss + Swallow (2005) posunul dál.

Deska v sobě skrývala to nejlepší ze Speaker Pimps, zároveň však obsahovala prvky popu, Roxy Music nebo Prince, přetvořené do zvukového universa po vzoru Cabaret Voltaire. Jednotlivé skladby byly nabité sexem, syntetikou, melodiemi a temnotou s patřičnou dávkou hitovosti. Druhé album The Alternative (2007) pak kvalitu a potenciál Chrise Cornera posunulo směrem dál k noblesnímu digitálnímu rocku a na své poslední desce Kingdom Of Welcome Addiction (2009) pak Corner na svůj úspěšný model už „jen“ výtečně navázal. Přímočarý, hypnotický beat, klavírní valčíkové náznaky, uhrančivý vokál, syntetická basa, smyčce a podmanivá, řezavá kytara. Přesně takhle má znít pop 21. století!

Více informací:

http://iamx.eu/

http://www.mys­pace.com/iamx

http://www.ni­neteen95.com/

http://www.xpro­duction.cz/ban­d/41/i-am-x/cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.