Dnes vychází novinka God Has Her Ways skupiny NiceLand

  • Dnes vychází novinka God Has Her Ways skupiny NiceLand Fotogalerie (5)
    • 11.10.2010
    • Tisk

    NiceLand – kapela představující „pocity generace, která ztratila iluze, ale pořád věří v lásku“…

    Sdílejte článek:

NiceLand – kapela představující „pocity generace, která ztratila iluze, ale pořád věří v lásku“, rozjasní podzimní plískanice novým albem. Deska nazvaná God Has Her Ways vychází 11. října 2010.

„Název alba je taková slovní hříčka o tom, že cesty boží jsou nevyzpytatelné, zvlášť, pokud je bůh ženská,“ vysvětluje frontman Michal Motyčka. Ve formaci NiceLand dále fungují kytarista Tomáš Koula (ex-The Bliss, producent Prague Conspiracy, Pipes and Pints aj.) baskytarista Přemek Černík (promotér – Mighty Sounds, Sonisphere) a bubeník Michal Budinský (ex-The Bliss, freelance umělec).

Na desce se tentokrát podíleli všichni současní členové, novinka se tedy od prvotiny Little Black Book charakterově liší. „Od začátku v tom jede celá kapela. Většina písní vznikla za poslední rok a už zdaleka nejde o posmutnělý folk. Producent Amák (ex-Sunshine), který se nás celých 6 měsíců snažil posouvat dál a dostat z nás to nejlepší, se na výsledném zvuku taky hodně podepsal. Tahle deska míří úplně někam jinam, než ta první,“ dodává Michal Motyčka. Album God Has Her Ways je tak zásadním žánrovým odklonem od debutu a krom hutnějších kytarových věcí zabrousí i do ambientu a electro.

Na novém albu se krom Amáka produkčně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl (na fotoreport ze studia se můžete podívat zde).

Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie. Na albu se objeví i zahraniční host, svůj hlas jedné z nahrávek – trochu nedobrovolně – propůjčil americký herec Mel Gibson. Novinku vydává kapela na vlastní náklady, s distribuční podporou vydavatelství Championship Music.

Album, o jehož vydání v zahraničí se už nějakou dobu jedná, věnovala kapela sedmiměsíčnímu synovi producenta Amáka Vincentu Ortenovi. "Napadlo nás to, protože Amák první měsíce Vincentova života musel trávit většinu času s námi ve studiu a taky nás tak trochu vychovával,” říká kapela.

Termíny NiceLand Tour

13. 10. Ostrava – Temp

14. 10. Olomouc – S-Klub

15. 10. Hranice na Moravě – Zámecký klub

16. 10. Havířov – Jazz

20. 10. Plzeň – Pod Lampou

21. 10. Pardubice – Ponorka

22. 10. Havlíčkův Brod – Effect Club

23. 10. Jihava – MC Ponorka

29. 10. Teplice – Božák

30. 10. Ústí nad Labem – Circus

5. 11. Mariánské lázně – Na Rampě

6. 11. Praha – Rock Café (support Boyce Avenue)

12. 11. Moravské Budějovice – Pogobar

13. 11. Česká Třebová – Modrý trpaslík

16. 11. Brno – Melodka

19. 11. Hradec Králové – La Putika

20. 11. Liberec – Vlak

24. 11. Praha – Lucerna Music Bar KŘEST

26. 11. Třebíč – Béčko

27. 11. České Budějovice – Velbloud

3. 12. Bruntál

4. 12. Valašské Meziříčí – M Klub

10. 12. Český Těšín – Na Střelnici

11. 12. Nový Jičín – Bar Bazar

17. 12. Tábor – Orion

Foto: KREDIT Bet Orten

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.