Bohemian Like You slaví 3. narozeniny s No Age

  • Bohemian Like You slaví 3. narozeniny s No Age Fotogalerie (11)
    • 10.10.2010
    • Tisk

    V říjnu 2007 proběhl první večer Bohemian Like You v pražském Rock Café s Francouzem…

    Sdílejte článek:

V říjnu 2007 proběhl první večer Bohemian Like You v pražském Rock Café s Francouzem Krazy Baldheadem, tehdy začínajícím domácím Ventolinem, kanadským benjamínkem Nootem a The Models. O tři roky, 29 klubových večerů a přes 60 kapel později je čas na ohlédnutí, zhodnocení, ale zejména pořádnou oslavu. Ta se odehraje za účasti smetánky současné světové indie scény v sobotu 23. října v smíchovské MeetFactory.

Los Angeleské duo No Age vzniklo na konci roku 2005 a tvoří je dva hudebníci s úžasně znějícími jmény, kytarista Randy Randall a bubeník Dean Spunt. Jejich rozjetý garážový rock s divokými punkovými kořeny a nekompromisními noisovými plochami již našel útočiště pod hlavičkou legendárního seatleského labelu Sub Pop, kde právě teď vydali No Age své čtvrté album Everything In Between. Nová deska je tentokrát přístupnější, jejich avantgardní hluk melodičtější a z hudebních i kritických kruhů se na ní snáší ještě více chvály, než na předešlé album Nouns, za které dva sympatičtí vegani rovněž obdrželi na vlivném hudebním serveru Pitchfork nálepku Best New Music. No Age jsou neodmyslitelně spjati s DIY komunitou kolem nekuřáckého a bezalkoholního klubu The Smell, kde se potkávají se spřízněnými muzikantskými dušemi indie LA scény jako jsou skupiny Abe Vigoda nebo Health.

Abe Vigoda jsou staří známí No Age z hudební scény kolem Los Angeleského klubu The Smell. Čtyřka muzikantů pocházejících z kalifornské oblasti Inland Empire se dala dohromady již na střední škole, v dnešní sestavě se ustálila kolem roku 2008. Jejich hudba bývá často označována jako „tropický punk“, co do garážové přímočarosti a upřímnosti a nekompromisního noise zvuku si nezadají právě s kolegy No Age. Také jim právě vychází čtvrtá deska Crush, na které jejich indie-rockové běsnění dostává slušivý taneční kabátek a blíží se tak místy více současné trendy cold wave scéně. Příklon k větší poslouchatelnosti jim však popově nezatmívá mysl a stále se na některých skladbách přiklánějí ve své zvukové výpovědi katarzně zvráceným melodramatům Jamieho Stewarta z Xiu Xiu. Jejich nové album stejně jako novinka No Age sklízí veskrze samou chválu a českému posluchači se zanedlouho dostane ojedinělé příležitosti udělat si na jejich společném koncertě živý obrázek o dvou skupinách udávajících tón a rytmus v současném indie-rocku.

Podpoří je tříčlenná formace The Pharmacy, původem ze Seattlu, známá používáním nepřeberné škály nástrojů, syntezátorů a hlukových udělátek při vytváření svých psychedelicky znějících skladeb, místy připomínajících halucinogenní období slavných The Doors. Dohromady se dali už někdy v roce 2002 a na svém kontě mají zatím tři plnohodnotná alba a delší řádku singlů. Nálepka „tropický punk“ na jejich optimisticky zasněné skladby sedí stejně jako na No Age a Abe Vigoda.

Po skončení trojkoncertu převezmou otěže rozjetého narozeninového večírku nad gramofony Michal Brenner a Radeq Brousil aka fh vs Call Me Radeq a na návštěvníky tentokrát chystají netradiční back-to-back DJ set plný elektra, disca a indie. Slavit se bude až do rána.

Sál otevřen od 20.00, začátek koncertů ve 20.30. Předprodej za 290 Kč plus poplatky v sítích Ticketportal a Ticketstream.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.