Kompletní Depilace v podání formace Kazety

  • Kompletní Depilace v podání formace Kazety Fotogalerie (9)
    • 10.10.2010
    • Tisk

    Těsně před avizovaným česko-slovenským turné s bratislavskou skupinou The Uniques…

    Sdílejte článek:

Těsně před avizovaným česko-slovenským turné s bratislavskou skupinou The Uniques dokončily Kazety nový videoklip. Hlavní roli v něm hraje průmyslová kamera a zejména výtečný Emil Lehota, bývalý sborista slovenské filharmonie. Kazety opět potvrdily, že v hudbě i obrazech dokážou dosahovat maximálního účinku pomocí minimálních prostředků.

Režie vizuální podoby skladby Depilace, a to její remixové verze v podání Midi Lidí, se zhostil bratislavský režisér Andrej Kolenčík. „Prakticky od začátku to bylo koncipované jako minimalistická jednozáběrovka. Spojením dvou obrazů se stejnou scénou do jednoho celku nám vznikla anabáze s plynutím času (která se odráží i v textu písně) a navíc jsme ze záměrně nekvalitního obrazu průmyslové kamery vytvořili HD rozlišení,“ říká o klipu Kolenčík.

KAZETY – Depilace (MIDI LIDI remix)

Realizačnímu týmu se tak i bez rozpočtu podařilo natočit vizuálně velmi zajímavý materiál, v němž jako hlavní herec exceluje Emil Lehota. „Píseň Depilace má (navzdory tomu, že je velmi energická) smutný text a atmosféru. A takový je i Emil. I když je vždycky, když ho potkám, pozitivně naladěný a žertuje, někde pod povrchem ten smutek je,“ vysvětluje účast Lehoty Kolenčík.

Na podzimní česko-slovenské turné Kazety vyrážejí už v pondělí 18. října. „Na koncertech představíme několik nových písniček s novou projekcí a taky trička, která jsou určená speciálně pro tohle turné,“ prozrazují Kazety, a dodávají: „Naše budoucnost je nejasná, stejně jako naše poselství.“ Není na co čekat, konec je blízko!

Přehled turné Kazet a The Uniques:

18.10., Roxy, Praha

19.10., Anděl Café, Plzeň

20.10., Solnice, České Budějovice

21.10., Fléda, Brno

22.10., 15 minut, Olomouc

23.10., M-Klub, Valašské Meziříčí

26.10., Stará pekáreň, Nitra, SK

27.10., Stanica, Žilina, SK

28.10., MMC klub, Bratislava, SK

29.10., Lúč, Trenčín, SK

30.10., Tabačka, Košice, SK

Další koncerty:

03.11., Film festival Cottbus, DK

27.11., Hospoda u kina, Nahořany

Kazety jsou David Doubek aka Ventolin, Johana Švarcová a Jiří Havlíček. Začátkem roku 2008 odehrály Kazety svoje první vystoupení, tehdy ještě jako Cassete, pak změnily název a po několika koncertech na konci roku 2009 vydaly u X Production první stejnojmennou desku. S písničkou Krajina posedlá tmou se Kazety podílely na kompilaci For Semafor, která vyšla u nezávislého labelu Klíče, a zahrály si v dokumentárním filmu For Semafor. Letos v červnu se na internetových stránkách skupiny objevilo volně ke stažení remixové album Kazety Social Remix Happening a Johana Švarcová si jako herečka zahrála v novém filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů.

Více informací:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.