Předskokanem Satrianiho je mistr hry na bezpražcovou kytaru

Americký kytarový kouzelník Joe Satriani, který vystoupí za necelý měsíc 3. listopadu v pražské Tesla Areně, si přiveze jako předkapelu tříčlennou formaci Ned Evett and Triple Double.

Tvoří ji Ned Evett, mistrovský hráč na bezpražcovou kytaru, bubeník Kofi Baker (syn Ginger Bakera) a Doug Lunn, který ovládá bezpražcovou baskytaru a nahrával také se Stingem nebo Brucem Springsteenem.

Američan Ned Evett je znám jako průkopník hry na bezpražcovou kytaru, jako jeden z prvních pro povrch jejího krku použil sklo. Navíc se zabývá i výrobou bezpražcových kytar. Jedna z posledních zakázek přišla například od Johna FruscianteRed Hot Chili Peppers.

Evettova hudba míchá rock, jazz, blues i soul. Hrál na osmi sólových turné po celém světě, více než padesátkrát pak před Joe Satrianim. V současné době propaguje své nové album Middle of the Middle.

Joe Satriani je považován za jednoho z nejlepších rockových kytaristů posledních desetiletí. Proslul mistrovskou technikou, neuvěřitelně rychlými i dlouhými sóly, osobitým zvukem i stylem. Vydal celkem dvanáct sólových studiových alb a na řadě dalších spolupracoval. Byl několikrát nominován na cenu Grammy. Proslul i jako učitel hry na kytaru mnoha rockových muzikantů, například Kirka HammettaMetalliky či Steva Vaie.

Od poslední návštěvy v Praze vydal mimo jiné letos v únoru živé CD a DVD Live in Paris: I Just Wanna Rock. V březnu si také zahrál spolu s dalšími kytaristy na turné věnovaném Jimi Hendrixovi.

V současné době je také členem „superkapely“ Chickenfoot spolu s bývalými hudebníky z Van Halen a Red Hot Chili Peppers.

Vstupenky v cenách 660 – 935 Kč včetně poplatku jsou k dostání v síti Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.