Yamato rozbubnují Kongresové centrum | ABradio.cz

Yamato rozbubnují Kongresové centrum

  • Yamato rozbubnují Kongresové centrum
    • 19.05.2009
    • Tisk

    V neděli 24. května od 20:00 v Kongresovém centru v Praze 4 vystoupí věhlasný soubor japonských bubeníků Yamato ve zcela nové a strhující show. Japonsko ve své nenapodobitelné čistotě a ryzosti opět čeká.

    Sdílejte článek:

   
Proslulý japonský bubenický soubor YAMATO si české publikum oblíbil. Není divu, všechna show, která s nimi agentura Pragokoncert na jaře 2008 po celé České republice naplánovala a odjela byla beznadějně vyprodána a bubeníci svým energickým, fascinujícím vystoupením doslova a do písmene nadchli. Češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Jejich strhující show Heartbeat „Shin-on“  (v překladu „Tlukot srdce“) byla naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace.
Vyprodané sály jsou tím nejlepším impulsem a inspirací k tvorbě zcela nového představení, které bubeníci v současné době chystají a v japonských horách, v domovské vesnici Nara, nacvičují.
YAMATO se tak do ČR vrátí se zcela novou, mladistvě ráznou a silnou show. Bubeníci opět slibují nezapomenutelný, inspirující a velmi intenzivní zážitek. Prožijete s nimi až pohádkově jemnou a čistou odezvu padajícího deště, přes rytmické, veselé pasáže dýchající radostí ze slunce, ze hry a ze zdravého pohybu až po silnou, běsnící bouři excelující v zběsilosti mládí. To vše opět v dokonale brilantním provedení zkušených bubenických mágů.
Soubor YAMATO hraje ve složení: Masa Ogava, Tomoko Kawauchi, Tokahiro Mon, Misato Sugiyama, Gen Hidaka, Maiko Doi, Marika Nito, Takaoki Masui, Saori Higashi, Takeru Masushita, Aiko Ogawa, Mika Miyazaki, Sátími Ikeda, Midori Tamai, Tetsuro Okub.
YAMATO a jejich novou, skvělou bubenickou exhibici můžeme u nás vidět hned šestkrát:

20.5. BRNO, Janáčkovo Divadlo
21.5. BRNO, Janáčkovo Divadlo
22.5. ZLÍN, sportovní hala Novesta
23.5. OSTRAVA, ČEZ Aréna
24.5. PRAHA, Kongresové Centrum
25.5. PARDUBICE, ČEZ Aréna

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době soubor sídlí ve vesnici Nara a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

**Vstupenky********za 790 – 1390 Kč v předprodeji Ticketstream. Pozor – poslední místa v prodeji.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.