Sametový hlas a oblíbené melodie v podání Morcheeby opět v Česku | ABradio.cz

Sametový hlas a oblíbené melodie v podání Morcheeby opět v Česku

Koncertní podzim obohatí britská skupina Morcheeba. Po excelentním vystoupení na letošním festivalu Rock for People se mistři houpavých melodií objeví i v komornějším klubovém prostředí. Koncert v obnovené sestavě s navrátivší se zpěvačkou Skye Edwards proběhne 16. října v pražském klubu SaSaZu.

Skupina Morcheeba vznikla v roce 1995, kdy se bratři Paul a Ross Godfreyovi rozhodli pro spolupráci se zpěvačkou Skye Edwards. Jako pionýři downtempa, trip hopu a mistři hudebních nálad vyslali do světa v roce 1996 první album Who Can You Trust?, které obsahuje zásadní skladby „Trigger Hippie“ nebo „Moog Island“.

S druhým albem Big Calm z roku 1998 přišla skupina více na chuť soulovým a hip-hopovým vlivům, které v elektronickém hávu utvrzují charakteristický zvuk Morcheeby. Popovější alba Fragments of Freedom (2000) a Charango (2002) zanesly skupinu do mainstreamových vod a skladby „Rome Wasn´t Built in a Day“ nebo „Be Yourself“ se objevují na předních příčkách hudebních žebříčků.

Po čtyřech albech došlo k zásadní změně na postu zpěvačky. V roce 2005 se vydala Skye Edwards na sólovou dráhu a její post zaujala na určitou dobu Daisy Martey, která s Morcheebou nahrála tentýž rok desku The Antidote. Další deska Dive Deep už staví na hlasech hostujících vokalistek.

Rok 2010 potvrdil to, co se dlouhou dobu proslýchalo. Skye se vrátila ke svým kolegům, aby začala další hudební kapitola Morcheeby. S jejich novým albem Blood Like Lemonade se tak uzavírá období oddělených projektů členů skupiny. Neza­měnitelný hlas Skye Edwards je zpět tam, kde ho fanoušci chtějí slyšet – ve skladbách jako „Trigger Hippie“, „The Sea“, „Over and Over“, „Rome Wasn´t Built in a Day“ nebo „Be Yourself“ a dalších.

Nejlevnější vstupenky na stání jsou v prodeji v síti Ticketpro za Kč 590,– (cena se bude zvyšovat), kategorie VIP za Kč 950,–.

Morcheeba – Otherwise (live at Rock for People)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.