Roger Waters v dubnu vystoupí v Praze ve dvou termínech | ABradio.cz

Roger Waters v dubnu vystoupí v Praze ve dvou termínech

Zakladatel legendární britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters vystoupí v dubnu v Praze hned ve dvou dnech po sobě. Krom už dříve avizovaného 15. dubna si ho jeho fanoušci mohou přijít poslechnout i hned následující den tj. 16. dubna.

Důvodem k přidání nového termínu je podle organizátorů velký zájem o vstupenky, který koncert v pražské O2 Areně provází. V české metropoli se Roger Waters zastaví v rámci turné The Wall Live, jehož název odkazuje na slavné dvojalbum The Wall z roku 1979 a stejnojmenný film.

Součástí vystoupení bude i 73 metrů dlouhá a 11 metrů vysoká zeď, která bude během večera postavena a opět zbořena. Návštěvníci se mohou těšit i na velkoplošné projektory, další rekvizity a speciální efekty.

Zpěvák, skladatel a baskytarista zahájil světové turné 15. září koncertem v kanadském Torontu a ukončí je několika vystoupeními v Německu. Poslední koncert je naplánován na 18. června 2011 v Düsseldorfu.

Letošní část koncertní šňůry Roger Waters odehraje převážně ve Spojených státech. Od března příštího roku zahájí evropskou část v Portugalsku a poté na cestě kontinentem zavítá do Španělska, Itálie, Nizozemska, Maďarska, Polska, Ruska, skandinávských zemí, na domovské Britské ostrovy, do Belgie, Francie a Švýcarska.

Waters se do Prahy vrátí téměř na den přesně po čtyřech letech; naposledy tu vystoupil v dubnu 2007.

Pink Floyd – Waiting for the Warms

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.