Morrissey neodmítá Archu | ABradio.cz

Morrissey neodmítá Archu

  • Morrissey neodmítá Archu Fotogalerie (20)
    • 23.05.2009
    • Tisk

    Steven Morrissey vystoupí letos poprvé v České republice. Slavný anglický zpěvák, textař a lídr legendární party The Smiths, který brzy oslaví padesátku, představí ve čtvrtek 9. července v pražském Divadle Archa fanouškům své nové studiové album Years of Refusal.

    Sdílejte článek:

*
*

 
„Přijede do pražského Divadla Archa, aby představil své čerstvé studiové album ´Years of Refusal´. Bude to výjimečný koncert i díky omezené kapacitě tohoto prostoru, který nabídne těsný kontakt s touto hvězdou světové rockové hudby,“ říká Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music.
Morrissey- jeden z nejvlivnějších umělců historie, zároveň ochránce zvířat a vegetarián, tajemný snad ve všem, o čem zpívá a mluví. Jeho písně jsou elegantní, emotivně naléhavé, plné silných témat a příběhů. Obsahují mnoho nečekaných doteků. Každý na něm najde něco blízkého a vzrušivého, o čemž svědčí i přes 80 miliónů prodaných desek. Album Years of Refusal vyšlo letos 16. února a získalo si i u nás skvělé kritiky, sám Morrissey ho považuje za svoje nejlepší. Jeho koncerty se těší obrovské oblibě, například tři vystoupení v Londýně a Manchesteru v rámci britského květnového turné byla vyprodána během 15 minut. 22. května 2009 oslaví Morrissey padesáté narozeniny.
V jeho skladbách se odráží prostředí dělnického Manchesteru, kde se Steven Patrick Morrissey v roce 1959 narodil knihovnici a vrátnému z nemocnice, katolickým emigrantům z Irska, a kde také prožil dětství. Obdivuhodně sečtělý mladík, sportovec, milovník T.Rex, předseda fan klubu New York Dolls chtěl být původně hudebním publicistou, napsal také knihu o svém oblíbeném herci James Dean Is Not Dead.
Do roku 1987 působil v legendárních The Smiths, poté se vydal na úspěšnou sólovou dráhu. Morrisseyho sólový debut Viva Hate! z roku 1988 vypovídal jasně o jeho úspěchu a zaměření – během krátké doby získal zlatou desku jak ve Velké Británii, tak i v USA. Během kariéry vydal devět sólových studiových alb včetně Years of Refusal. Ani jedno nezapadlo.
Za Your Arsenal v produkci Bowieho dvorního kytaristy Micka Ronsona byl v roce 1992 nominován na cenu Grammy a jeho singly a desky se pravidelně objevovaly na nejvyšších příčkách britské hitparády. Americký magazín Rolling Stone ho v roce 2008 na základě ankety, které se zúčastnili odborníci i hudební hvězdy (Bono, Bruce Springsteen), zařadil mezi sto největších zpěváků všech dob. Což se z jeho generace povedlo málokomu. Morrisseyho hudba je neustále aktuální. Na Years of Refusal, možná svém nejtvrdším a nejúdernějším albu, mu to i přes prohlášení, že brzy odejde do důchodu, jiskří, sám ho považuje za svoje nejlepší. „Rozhodl jsem se vroucně obejmout Paříž / protože jen kámen a ocel dokáže přijmout moji lásku / Obejmu Paříž / protože o moji lásku nikdo jiný nestojí,“*zpívá například ve skladběI'm Throwing My Arms Around Paris. Nadšené ohlasy na Years of Refusalna sebe nenechaly dlouho čekat ani v českém tisku. *„Morrissey je náš národní poklad,“ píší o něm doma v Anglii. Nyní se o tom budou moci konečně přesvědčit i čeští fanoušci.
Diskografie: studiová alba: Viva Hate (1988), Kill Uncle (1991), Your Arsenal (1992), Vauxhall and I (1994), Southpaw Grammar (1995), Maladjusted (1997), You Are the Quarry (2004), Ringeleader of the Tormentors (2006), Years of Refusal (2009); výběrová alba: Suedehead: The Best of Morrissey (1997), The CD Singles ´88–91´ (2000), The CD Singles ´91–95´ (2001), The Best of Morrissey (2001), Greatest Hits (2008); živá alba: Beethoven Was Deaf (1993), Live at Earls Court (2005).
Doufejme, že se jeho zdravotní stav zlepší, podle zpráv BBC News má Morrissey dlouhodobé zdravotní problémy a musel zrušit několik koncertů.
Vstupenky za 1.390 Kč v předprodeji Ticketpro.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.