Lou Reed představí na festivalu ve Vídni svůj první film

  • Lou Reed představí na festivalu ve Vídni svůj první film Fotogalerie (10)
    • 24.09.2010
    • Tisk

    Americká hudební legenda Lou Reed přijede na letošní filmový festival Viennale do Vídně, kde…

    Sdílejte článek:

Americká hudební legenda Lou Reed přijede na letošní filmový festival Viennale do Vídně, kde představí svůj první režijní počin. Je jím dokument s názvem Red Shirley. Filmová přehlídka se v rakouské metropoli koná od 21. října do 3. listopadu.

Půlhodinový snímek natočil Lou Reed se slavným fotografem Ralphem Gibsonem. Zpovídá v něm svou sestřenici Shirley Novickovou v předvečer jejích stých narozenin. Žena vypráví o svém životě – jak se narodila v Polsku v polsko-židovské rodině, jak ji nacisté připravili o příbuzné, jak se dostala do Ameriky a jak pracovala 47 let jako šička v továrně, kde jí pro její postoje říkali Red Shirley, tedy Rudá Shirley.

„Když jsem s Shirley mluvil, pomyslel jsem si: Byl bys blázen, kdybys sem nepřivedl někoho, jako je Ralph (Gibson), a nenatočil ji,“ řekl Lou Reed v květnu na festivalu v Marfě v Texasu, kde měl jeho dokument americkou premiéru.

Lou Reed s Gibsonem při natáčení využili přirozeného světla. Kombinovali barevné záběry s černobílými. „Jistěže existují nějaká pravidla pro krátké filmy a upozornili nás na ně, ale my jsme je ignorovali,“ uvedl Lou Reed.

Světoznámý hudebník přijede do Vídně podle organizátorů Viennale osobně svou filmovou prvotinu představit. Bude tu číst i své texty. Po představení bude diskutovat s diváky. Muzikant by se měl zúčastnit také promítání dokumentu Lou Reed´s Berlin režiséra Juliana Schnabela. Pořadatelé uvedli, že termíny ještě nejsou přesně stanoveny. Lou Reed by ale měl ve Vídni být od 1. do 4. listopadu.

Celý program festivalu organizátoři zveřejní 12. října. Lístky bude možné zakoupit od 16. října, a to i přes internet na adrese www.viennale.at

Viennale je největším rakouským filmovým festivalem. Loni si ho nenechalo ujít přes 90 tisíc diváků. Nesoutěžní přehlídka nabídne asi 130 filmů z poslední doby. Ukáže i nové práce slavných režisérů. Vedle hraných snímků velkou pozornost věnuje také dokumentům. V programu nechybí krátké filmy, experimenty a velká retrospektiva. Tentokrát ji pořadatelé věnují Ericu Rohmerovi.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.