Festival Out of Home | ABradio.cz

Festival Out of Home

  • Festival Out of Home Fotogalerie (4)
    • 17.05.2009
    • Tisk

    Hudebně-sportovní festival Out of Home je akce, která si klade za cíl pomoct dětem odcházejících z dětských domovů najít svou cestu a zapojit se do běžného života. Letos probíhá jeho 3. ročník. Finále se uskuteční v sobotu 6. června od 21:00 hodin v La Fabrika v Holešovicích.

    Sdílejte článek:

Line Up (zdaleka ještě není finální): písničkář Tomáš Klus, zpěvačka, houslistka a herečka Iva Bittová a australská pianistkaLisa Moore.
Už od začátku roku posílaly dětské domovy přihlášky na festival Out of Home a organizátoři sháněli sponzory. Generálním partnerem je společnost RWE. Magistrát hlavního města Prahypodpořil festival částkou 50 000 Kč. Další sponzoři a dárci: firma ENVY, TV Nova, Armáda ČR (armádní kuchaři se postarají o stravování dětí během bojové hry)…

Přihlášek dětských domovů se nakonec sešlo sedmnáct. Konkrétně jsou to: Aš, Boršov, Budišov, Česká Kamenice, Dlažkovice, Frýdek Místek, Humpolec, Karlovy Vary, Krásná Lípa, Liptál, Litoměřice, Mladá Boleslav, Most, Písek, Strážnice, Uherské Hradiště, Volyně.
Organizátoři festivalu se za dětmi do dětských domovů vydali na „výjezdy“, letos byli v Karlových Varech a v Aši. Posádky měly s sebou i fotografa, aby mohly návštěvy řádně zdokumentovat. Děti si pak jejich zprávy i fotogalerie mohly prohlížet na webových stránkách Out of Home.

Ze sportovních aktivitvybíráme například:
Bojovou hru pro děti z dětských domovů. Tu pomohlo zajistit sdružení SES, které pro kolektivy dětí a mládeže realizuje především zážitkové kurzy a intenzivní workshopy na bázi zážitkové pedagogiky. Bojovka proběhne v Praze, konkrétní disciplíny zatím organizátoři neprozradili, aby se děti měly na co těšit. Ale půjde o soutěžení mezi týmy i jednotlivci. Výsledky budou vyhlášeny na pódiu v prostorách La Fabriky. Hra se uskuteční 6. června od 8:30 do 17 hodin a areálu fotbalového klubu AC Sparta, Praha 1 a 7. Před večeří si děti na Spartě zahrají fotbal, frisbee atd.
Na podporu festivalu proběhne první VIP tenisový turnaj(16. května v RS Sportcentru Romana Šebrleho). Vklad v podobě startovného půjde na úhradu ubytování a stravy pro děti z dětských domovů, které přijedou soutěžit do Prahy. Turnaj pořádá agentura MG.
Vstupenky za 290 Kč v předprodeji Ticketstream a Ticketpro, na místě pak 320 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.