V pražských Holešovicích to rozbalí nejlepší revival Beatles

  • V pražských Holešovicích to rozbalí nejlepší revival Beatles Fotogalerie (12)
    • 23.09.2010
    • Tisk

    Není třeba je dlouze představovat, protože je každý dobře zná. Jsou čtyři, pocházejí z Liverpoolu a nejslavnější momenty své i hudební historie připomenou na koncertu 30. září v KC Vltavská v Praze.

    Sdílejte článek:

Že to není možné? Je. Jedním z hlavních lákadel festivalu Kytara napříč žánry je totiž jeden z nejvěrnějších revivalů zřejmě nejslavnější kapely všech dob The Cavern Beatles.

To, co tuto čtveřici odlišuje od ostatních kapel, je naprostá autenticita jejich hry. Nejenže hrají vždy naživo, ale dokonce používají i originální nástroje a pódiovou techniku ze šedesátých let. A stejně pečlivě jako dbají o autenticitu hry, dbají i o celkové vzezření. Takže když vyjdou na pódium, máte zpočátku pocit, že jste se vrátili v čase a vidíte skutečné Beatles.

Jen velmi málo Čechů mělo možnost zažít naprosto neopakovatelnou atmosféru koncertů legendárních Brouků. Ti, kterým se to nikdy nepoštěstilo, mají teď jedinečnou šanci si na slavné kvarteto zavzpomínat. Vystoupení The Cavern Beatles nabídne ve srovnání s originálními Beatles dokonce jednu nezanedbatelnou výhodu.

Neměla by totiž nastat situace, která byla v šedesátých letech poměrně běžná, a sice kdy kapelu kvůli frenetickému jekotu poblázněných fanynek nebylo slyšet. Moderní aparatura dnes zabezpečí, že si posluchač vychutná každičký detail, o který Beatles šlo a na který dbají i The Cavern Beatles. Koncert bude součástí 13. ročníku festivalu Kytara napříč žánry, který probíhá od 12. září až do 20. listopadu.

Po koncertu The Cavern Beatles představí festival dalších 15 domácích i zahraničních mistrů, kteří ovládají rozmanité techniky hry na kytaru. Vedle hvězdného Tommyho Emmanuela a mladého australského talentu Joe Robinsona předvede své umění také virtuózní Alex De Grassi, nestor české kytary Jiří Jirmal a letošní programovou nabídku obohatí také večer věnovaný citeře.

Vstupenky na koncerty lze zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketportal nebo v kanceláři spolupořádající agentury Taktika Muzika.

Členové The Cavern Beatles se osobně setkali s Paulem McCartneym. Stalo se to v roce 2002 při jejich účasti na „Koncertu pro George“, jenž se konal při příležitosti prvního výročí smrti kytaristy George Harrisona. McCartney po zhlédnutí jejich vystoupení prohlásil: „George by byl nadšený!“

Pohled do koncertního plánu skupiny prozrazuje, že si na nepřízeň publika nemůže stěžovat. Momentálně má plno až do konce ledna příštího roku, když vystupuje v podstatě každý druhý den. V Praze se zastaví v rámci evropského turné, které předtím protne Švédsko, Norsko, Finsko, Polsko, Lotyšsko nebo Litvu, poté především Německo, kde má naplánovaných na třicet koncertů, Skotsko nebo Anglie.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.