V listopadu přijede Eros Ramazzotti | ABradio.cz

V listopadu přijede Eros Ramazzotti

  • V listopadu přijede Eros Ramazzotti Fotogalerie (28)
    • 13.05.2009
    • Tisk

    V rámci světového Big Tour 2009 a 2010 k nám zavítá italská superhvězda Eros Ramazzotti. Jeho koncert se uskuteční 17. listopadu od 20:00 v O2 Aréně. V historicky dohledné době má vyjít i jeho nové CD a názvem Ali e Radici a hitem číslo jedna bude první singl alba Parli Noc Me. Přijďte oslavit výročí naší Sametové revoluce poslechem jeho sametového hlasu.

    Sdílejte článek:

 
První výrazný úspěch zaznamenal italská pop-rockový zpěvák, kytarista, skladatel a producentEros Ramazzoti už v roce 1984 na festivalu v San Remu. Jako jednadvacetiletý nováček soutěžil v rámci klání začínajících interpretů. Předvedl vlastní píseň Terra promessa, což stačilo k tomu, aby vzbudil pozornost jak u publika, tak u lovců talentů hned několika velkých gramofonových firem, které o Erose projevily velký zájem především proto, že byl osobitý. Přinesl svěží melodický styl, v němž se typická italská kantiléna umně mísí s rockem, soulem a blues.
Vášeň, láska a velké emoce na straně jedné, civilní projev, inteligence, hudebnost na straně druhé – to vše najdete i v jeho prvních hitech, které ani po letech neztratily nic ze svého kouzla a mezi které patří: Una storia importante, Adesso tu, Un cuore con le ali, Emozione dopo emozione, Ma che bello questo amore, Senza perdici di vista, La luce buona delle stelle, Solo con te, Se bastasse una canzone- stejně jako jeho první alba Cuori agitati(1985), I nuovi Eroi (1986), In certi momenti (1987), Musice é…(1988) nebo In ogni senzo (1990). Na svém kontě má téměř tři desítky alb. Poslední s názvem E2 vyšlo před dvěma lety, na letošek pak Eros chystá novinku Ali e Radici, která je ohlášena na květen.
Už od první poloviny osmdesátých let sklízí Eros Ramazzotti úspěchy nejen po celé Evropě. Například ve Španělsku točí výhradně ve španělštině, což má ohlas rovněž v Jižní Americe a ve Spojených státech, kde je vedle italské také velká španělská komunita. Své publikum však má také v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii, vystupoval spolu s Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Sheryl Crowovounebo s Joe Cockerem, a není to tak dlouho, co natočil velmi úspěšný duet s Tinou Turner.
Eros Ramazzotti je oblíbený především u žen. Právě spojení jeho přitažlivé sexy vizáže a hlasu s nezaměnitelnou barvou z něj dělá dráždivě svůdný objekt. „Jsem nepolepšitelný romantik,“ tvrdil v jednom z rozhovorů, ve kterém se dále přiznal, jak moc ho ještě baví fotbal, pobyt na venkově nebo jízda na koni. Jeho život ale určuje hudba. Nejsou to prý jenom koncerty, televize nebo natáčení videoklipů, ale řadu času se věnuje komponování anebo práci v nahrávacím studiu. V České republice se představí poprvé v rámci samostatného koncertu.
Vstupenky od 12. května ve všech prodejních místech Sazka a.s. nebo na webovém portálu www.sazkaticket.cz za 790 – 1290 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.