Říjnový pražský koncert Elánu otevřou The Tap Tap | ABradio.cz

Říjnový pražský koncert Elánu otevřou The Tap Tap

Legendární slovenská skupina Elán si vybrala předkapelu pro koncert roku, který chystá na středu 20. října do největší multifunkční arény v České republice. V pražské O2 areně před jejich hodinu a půl dlouhým vystoupením zahraje unikátní česká skupina The Tap Tap, jejímiž členy jsou studenti a absolventi škol pražského Jedličkova ústavu. Zakladatelem a kapelníkem skupiny je Šimon Ornest.

„Kapela The Tap Tap nám byla sympatická hned od chvíle, co jsme se o ní dozvěděli. Je fantastické, co všechno tito mladí lidé dokázali a jak kvalitní muziku dělají. Už se na ně moc těšíme,“ řekl Jožo Ráž, frontman skupiny Elán.

The Tap Tap je ojedinělý projekt studentů se zdravotním postižením, kteří spolupracují a vystupují se známými osobnostmi české hudební scény (David Koller, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Laco Deczi, Helena Vondráčková, Ewa Farna, Zdeněk Svěrák, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Vladimír Mišík, Tomáš Hanák…). Po čtrnácti letech své existence jsou The Tap Tap velmi výraznou součástí české hudební scény.

„Pozvání ke spolupráci na pražském koncertě Elánů v O2 areně si velmi vážíme. V Česku i na Slovensku není mnoho kapel, které naplní prostor pro 20 tisíc lidí. Všem divákům a posluchačům chceme ukázat, že žít umělecky a lidsky naplno je možné, i když se s vámi osud zrovna nemazlí,“ říká Šimon Ornest.

V poslední době kapela vystupovala například v Rudolfinu, v pražském domě v Bruselu, v Lucemburské filharmonii, společně koncertovala s Plzeňskou filharmonií, hrála na českých hudebních festivalech a nebo v přímém televizním přenosu benefičního koncertu na TV NOVA. Pro své vystoupení před pražským koncertem Elánu právě v těchto dnech chystá vlastní aranžmá jeho hitu Smrtka na pražskom orloji. Právě v ní Jožo Ráž zpívá: „Pozývam vás všetkých na pivo. Kašlem na smrť – verím na život!!!"

Jiří Holzmann, sólový zpěvák The Tap Tap, který se zhostí partu Joža Ráže komentuje: "Vyrůstal jsem v rockem živené rodině a kapelu Elán dobře znám. Obdivuji hlasový rozsah pana Ráže a těším se, že si spolu zazpíváme. Na písničce Smrtka na pražskom orloji mě baví nadhled a radost ze života, který nakonec dopadne pro nás všechny stejně. Věřím, že z našeho společného vystoupení budou diváci odcházet s nezapomenutelným zážitkem v srdci.“

Diváci i spolupracující umělci se shodují na tom, že vystoupení The Tap Tap jsou nejen profesionálně zvládnutá, ale přinášejí obrovské množství energie, naděje a chuti do života. A právě chuť do života a schopnost se nevzdávat jsou pro velké množství lidí synonymem slova Elán.

Koncert začíná ve středu 20. října 2010 v pražské O2 areně už v 19 hodin. Vstupenky v cenách už od Kč 490,– jsou v prodeji na terminálech Sazky.

Elán – Sestrička z Kramárov (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.