Přijede Joe Jackson | ABradio.cz

Přijede Joe Jackson

  • Přijede Joe Jackson Fotogalerie (7)
    • 20.05.2009
    • Tisk

    15. července ve 20:00 se v Lucerna Music Baru koná koncert pětapadesátiletého anglického zpěváka, producenta, skladatele a multiinstrumen­talisty Joe Jacksona.

    Sdílejte článek:

 V současnosti v Berlíně žijící umělecJoe Jacksonje také s oblibou nazýván hudebním chameleónem, protože za léta strávená v hudební branži přičichl k žánrům jako ska, new wave, pop nebo jazz, mezi výčtem nesmíme opomenout ani klasickou hudbu. Na hudební scéně se Joe Jackson pohybuje od roku 1978, svoji první nahrávku s názvem Look Sharp vydal o rok později a za svou třicetiletou kariéru stihl vydat více jak dvě desítky desek a na spoustě dalších se podílel coby spoluautor nebo producent.
Jackson často měnil hudební háv svých nových skladeb a odjakživa se snažil psát písně se silným obsahem. Nebál se experimentovat a vycházel z rozmanitých forem. Přitom mu bylo docela jedno, jestli jeho kompozice měly rytmus diska, swingu, reggae nebo popu.
Původním jménem David Jackson pochází ze Staffordshire. Hudbě se začal věnovat již jako náctiletý – učil se hru na piano a violu, od šestnácti vystupoval v barech, a přestože získal stipendium pro studium hudební kompozice na Royal Academy Of Music, srdce ho táhlo k popu a rocku. Po několika pokusech mu v roce 1979 vychází první album Look Sharp zakrátko následované tituly I m the Man (1979) aBeat Crazy (1980).
Skupina The Joe Jackson Band často koncertovala a sklízela úspěchy po celém světě. Krátce po jejím rozpadu si dal Joe pauzu a věnoval se nahrávání alba Jumpin Jive (1981) ovlivněném styly swing a blues, a ve společnosti takových jmen jako Glenn Miller nebo Louis Jordan. S další deskou Night And Day vzdal hold Cole Porterovi. Pocházejí z ní hity jako Steppin' Out a Breaking Us In Two.
O dva roky později vyšel úspěšný titul Body and Soul, který byl pro změnu ovlivněn popem, jazzem a salsou a na kterém najdeme i skladbu You Can't Get What You Want (Till You Know What You Want). Po spolupráci se Suzanne Vegou na singlu Left on Center (1986) přichází živá nahrávka Big World následovaná instrumentální Will Power (1987). Ještě před tím, než zanechal popu, vydal dvě spíše intelektuální nahrávky, Blaze of Glory(1989) a Laughter & Lust(1991). Poté se na nějakou dobu odchýlil od popového žánru a v roce 1999 nechal vzniknout desce Symphony No.1 (1999), za kterou byl ve stejném roce oceněn cenou Grammy. Na jakémsi volném pokračování jeho páté desky se na albu Night and Day IIz roku 2000 objevili v roli hostů Marianne Faithfull, Dave DeVere a Sussan Deyhim.
V roce 2003 se Joe vrátil na scénu s comebackovým albemVolume 4, které bylo stejně jako prvotina Look Sharp! natočeno ve stejné sestavě: zpěv, klávesy – Joe Jackson, kytara – Gary Sanford, baskytara – Graham Maby, bicí – Dave Houghton. Všechny nové kompozice připomínají Joeovu ranou tvorbu plnou energie. Deska vznikla za pouhých deset dní bez použití módní počítačové techniky, vše bylo nasnímáno na 24-stopý analogový magnetofon.
Zatím poslední Jacksonova nahrávka Rain vyšla vloni.
Skladby Joe Jacksona bývají často předělávány různorodými umělci, mezi nimi například Tori Amos nebo skupina Anthrax. Do České republiky přijíždí Joe Jackson poprvé.
Vstupenky za 590 Kč v předprodeji Ticketpro.
  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.