Maskovaní Lordi se na světovém turné nevyhnou ani ČR | ABradio.cz

Maskovaní Lordi se na světovém turné nevyhnou ani ČR

Hororová skvadra z Finska představí novou desku v České republice hned dvakrát. Poprvé 18. listopadu v pražském KC Vltavská a o den později vystoupí na druhé straně republiky, a to konkrétně v ostravské Bonver Areně.

Nezapomenutelná pódiová show a kostýmy jako zásadní součást identity kapely… Na základě tohoto popisu vás v prvním momentě můžou napadnout tři hudební formace: Slipknot, Lordi nebo extrémnější Gwar. Dnes se budeme věnovat druhým jmenovaným – tedy Lordi.

Hardrock-heavymetalový úkaz z Finska se těší popularitě nejen v jezerní zemi, ale po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Držitelé ceny Eurovision Song Contest 2006 dokázali, že i tvrdší kapela má šanci uspět v širším měřítku (jejich song Hard Rock Hallelujah získal po 45 letech vítězství pro Finsko v soutěži, která na rock a metal není primárně zaměřena).

Kapela už několikrát dorazila i do Česka. Aktuální turné pojede k novinkové desce Babez for Breakfast, která vychází tento měsíc.

Lordi kombinují nejrůznější vlivy do jednoho celku. Míchají horrorový feeling známý z desek Alice Coopera, výbušnou přímočarost velikánů Kiss, provokativní skočnost Twisted Sister nebo melodičnost po vzoru Ozzyho Osbournea. To vše je možné v hudbě těchto maskovaných performerů najít.

Pokud si přimyslíte strašidelné kostýmy, ve kterých kapela nejen vystupuje, ale zřejmě i spí, je obraz štědré rockmetalové hostiny úplný.

Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání v předprodejních sítích Tickerpro, Ticketportal a Ticket-Art.

Lordi – Hard Rock Hallelujah

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.