Divocí Flogging Molly se vracejí

  • Divocí Flogging Molly se vracejí Fotogalerie (17)
    • 19.05.2009
    • Tisk

    Divocí Flogging Molly se vrátí po roce do Prahy. V rámci turné s novým albem Float vystoupí ve středu 10. června od 19:00 hodin v klubu Roxy. Snad se dostane i na ty fanoušky, kteří ve loni do vyprodaného Rock Café nevešli.

    Sdílejte článek:

 

 
Řízné folk-skate-punkové písně irsko-americké kapely Flogging Molly rozparádí 10. června diváky v pražském klubu Roxy. Na svém evropském turné se po roce v Praze objeví sedmičlenná skupina, která staví na divokých koncertech, nakažlivé energii, zapamatovatelných melodiích a chytrých textech.*„Loni kapela beznadějně vyprodala Rock Café, na mnoho fanoušků se nedostalo, proto ji přivážíme opět – nyní do většího prostoru,“ *říká Borek Jiřík z pořadatelské agentury Charm Music.

Flogging Molly v sobě nezapřou Irsko, zemi původu zakladatele, a inspiraci starou keltskou hudbou, ale výsledek je řadí spíše do punku a rocku. Dave King, zpěvák a autor písní, který pochází z Dublinu, uvádí: „Nejsme tradiční kapela, jsme pouze ovlivněni tradiční hudbou, ale zpracováváme ji po svém.“ Tomu odpovídá i nástrojové složení. „Kdybychom neměli mandolínu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ dodává Dave.
Flogging Molly podruhé představí zatím poslední deskuFloat, vydanou u Side One Dummy, které má pod svými křídly například americké Gogol Bordello. S těmi je ostatně spojuje i divoké pojetí koncertů a neustálá chuť se setkávat se svými fanoušky. Skupina se za poslední rok stala senzací v USA, kde sklízí velký úspěch v rádiích i na koncertech. Zajímavostí ze zákulisí kapely je, že akordeonista Matt Hensley je bývalým špičkovým profesionálním jezdcem na skateboardu a vede značku INNES Clothing. Loni roztančili fanoušky i na festivalu Rock for People.
Flogging Molly založil v roce 1997 v Los Angeles irský přistěhovalec Dave King. Jméno jí dal bar Molly Malone´s, kde kapela začala hrát a položila základ svého pozdějšího úspěchu. Její hudební styl je výsledkem mnoha koncertů před po střechu naplněným klubem. Aniž to nějak zamýšlel, Flogging Molly spojila hudbu, kterou znal její zakladatel z dětství v Dublinu se současnou z Los Angeles. Svým složením i stylem kapela nezapadla do mainstreamového hudebního průmyslu.
Nakonec začala vydávat své desky u podobně „naladěného“ vydavatelství Side One Dummy. V roce 1997 vydali Flogging Molly nahrávku z živého vystoupení Alive Behind the Green Door. Jejich debutové studiové album Swagger(2000) obsahovalo například i nejlepší oslavu kocoviny The Worst Day Since Yesterday, který si později našel cestu do filmu Mr. a Mrs Smith s Angelinou Jolie a Bradem Pittem. Další deska vznikla v roce 2002 a jmenovala se Drunken Lullabies, pak přišla placka Within a Mile of Home v roce 2004. Album pod názvem Whiskey on a Sunday vydali v roce 2006 a to zatím poslední, Float (2008), nám přivezou podruhé ukázat. Do loňského roku skupina prodala jeden a půl miliónu nahrávek.
Složení kapely: Dave King – zpěv, akustická kytara; Bridget Regan – housle, flétna; Dennis Casey – elektrická kytara; Matt Hensley – akordeon; Nathen Maxwell – baskytara; Bob Schmidt – mandolina, banjo a George Schwindt – bubny.

Vstupenky za 490 Kč v předprodejích Ticketpro a Ticketstream.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.