Mezinárodní festival outdoorového a pouličního divadla je Za dveřmi | ABradio.cz

Mezinárodní festival outdoorového a pouličního divadla je Za dveřmi

  • Mezinárodní festival outdoorového a pouličního divadla je Za dveřmi Fotogalerie (12)
    • 09.09.2010
    • Tisk

    Blíží se druhý ročník festivalu Za dveřmi, jehož nadcházející dějství bude na počet…

    Sdílejte článek:

Blíží se druhý ročník festivalu Za dveřmi, jehož nadcházející dějství bude na počet dní i performací ještě bohatší než loni. Organizátoři si vzali za cíl představit pražskému a českému publiku to nejzajímavější z toho, co se děje na scéně pouličního a outdoorového divadla v Čechách i v Evropě.

Jedenáctidenní program nabídne představení pro děti, klasické pouliční variace, Site Specific Projekt, ale i ty největší vizuálně divadelní produkce, které patří k vrcholům nejvýznamnějších festivalů světa.

Do Prahy se podařilo přivézt legendární soubor Teatr Ósmego Dnia z polské Poznaně, který se během své historie ocitl na vrcholu slávy i v úplném zatracení a emigraci. Jeho existence připomíná život rockové legendy, a možná i proto bývá označován za divadelní Rolling Stones. Společně s Teatrem Ósmego Dnia přivítáme i režiséry dokumentu o tomto slavném seskupení Joannu Helander a Bo Perssona při pražské premiéře jejich stejnojmenného filmu. Po projekci proběhne unikátní konference „Nezávislé a pouliční divadlo v době totality a dnes“.

Shodou šťastných okolností se v rámci letošního ročníku uskuteční i největší přehlídka průvodového divadla a umění – Pražský karneval. Pátý ročník této akce bude po propojení s festivalem Za dveřmi obohacen o divadelní dílny a workshopy a více se zaměří právě na ukázky průvodového divadla.

Za zmínku jistě stojí i Site Specific Projekt Teatru Novogo Fronta CAPAX. Již od začátku července připravuje tento mezinárodní soubor představení, v němž účinkují zahraniční umělci, kteří svůj život spojili s Prahou. Premiéra CAPAXU se uskuteční 13. září v klubu UNDERGROUND.

Přijedou i zlatí medailisté ze zimní olympiády ve Vancouveru. Po několika letech se do Prahy vrací Teatro Tatro s pražskou premiérou projektu Zázračný divadelní automat. Festival zakončíme premiérou výjimečného projektu výjimečného souboru 420PEOPLE. Představení Package připravují pod režijním vedením choreografa Shusaku Takeuchi.

To však zdaleka není vše. K vidění bude i Divadlo Continuo, Décalages a řada dalších představení, produkcí a instalací. Oživí se Hala Thámova, kino Světozor, Střelecký ostrov, Nová scéna a Piazzeta Národního divadla, ulice Prahy 5, Prahy 1, Prahy 3 a další a další místa. Jednotlivá představení a projekty, které se na festivalu budou prezentovat, byla vybírána velmi pečlivě. Naprostou většinu měli organizátoři příležitost osobně zhlédnou.

Více info: www.zadvermi.cz

V rámci festivalu za dveřmi proběhne v sobotu 11. září na Prahy 5 Pražský karneval.

Hlavním stanovištěm karnevalového dění a příprav bude Náměstí 14.Října, kde se v 11:00 otevřou dveře do světa maškarních radovánek. Kromě jedinečné podívané nabídne program návštěvníkům i příležitost zapojit se do nejrůznějších aktivit. Na místě budou probíhat workshopy v podobě výtvarných, žonglérských a akrobatických dílen, které pobaví jak děti, tak dospělé. Malování přímo na obličej, výroba vlastní masky, škola žonglování i akrobatických kousků – tím vším vás bude Pražský karneval bavit ve svém počátku.

Ve 14:00 vyrazí do ulic hlavní průvod v čele se známou bubenickou formací Tam Tam Batucada, jež obohatí pochod rozjařeným hudebním doprovodem. Následovat je bude karnelový rej, do kterého se může zapojit opravdu každý. Jeho jádro naplní účinkující ze souborů pouličního divadla – žongléři, akrobaté, chrliči ohně, chůdaři a mnoho dalších. Kromě velkolepé a opravdu bizarní přehlídky originálních kostýmů, masek, veteránů, alegorických vozů a dalších všemožných rekvizit budou umělci pohonem zábavy přímo za pochodu. Těšit se můžete například na Firebirds z Maďarska, obří loutky Echt Street Puppets, představitele souboru V.O.S.A. a Long Vehicle Circus, Pyrodraka pana Petrše nebo alegorický vůz s posádkou DJs Radia Wave.

Přibližne v 17:00 se průvod vrátí na původní stanoviště, Náměstí 14.Října, kde proběhne slavnostní vyhlášení nejoriginálnější masky a kostýmu Pražského karnevalu 2010.

Více informací naleznete na : http://www.prazskykarneval.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.