Album Hapky a Horáčka nabídne osm verzí jediné písně

Osm verzí skladby Petra Hapky s textem Michala Horáčka Tante cose da veder´(Je tolik věcí k vidění) v instrumentálních úpravách Ondřeje Brzobohatého nabídne stejnojmenné album, které by v Horáčkově produkci mělo vyjít v říjnu.

Finálová skladba muzikálu Kudykam uváděného ve Státní opeře Praha zazní v podání Vojtěcha Dyka, Jaromíra Nohavici, Dana Bárty, Kataríny Knechtové, Karla Gotta, Jury Pavlici, Jiřího Suchého a Richarda Müllera.

Posluchač bude mít možnost porovnat, jak se s touto baladou vyrovnávají rozdílné osobnosti.

Píseň Tante cose da veder´se už objevila na albu s nahrávkami z projektu Kudykam, kde vyšla ve dvou verzích. Jednu jako bonus obohacený smyčci nazpíval Karel Gott, druhou pouze s doprovodným klavírem Vojtěch Dyk.

Petr Hapka a Michal Horáček loni v listopadu převzali za prodej projektu Kudykam platinovou desku, do dnešního dne si lidé koupili přibližně 25 tisíc kusů nahrávek.

Premiéru divadelní hry o 2009 verších loni 21. října provázely velký aplaus a ovace vestoje. Projekt, který je duchovně laděným příběhem hrdiny Martina, který se vydá na cestu plnou překážek ze svého pokojíku v penzionu Svět, ale divadelní kritika na rozdíl od většiny diváků přijala s rozpaky.

Jméno Michala Horáčka je také spojeno s komerčně velmi úspěšným albem Ohrožený druh, které se v roce 2008 stalo hudebním fenoménem. Představil na něm například zpěvačky Terezu Nekudovou, Naďu Válovou, Hanu Robinsonovou, Natálii Kocábovou, Szidi Tobias, Lenku Novou a Věru Nerušilovou a obdržel za ně dvojnásobné ocenění platinovou deskou. Zatím se alba prodalo přibližně 35 tisíc kusů. Získalo také hudební ceny Deska roku pro nejprodávanější album roku 2008 a Album roku 2008 při udílení hudebních cen Anděl.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.