Češi jsou rockeři! Nejvíce kupují Iron Maiden | ABradio.cz

Češi jsou rockeři! Nejvíce kupují Iron Maiden

Legendární britská skupina Iron Maiden zůstává už třetí týden se svým novým albem Final Frontier v čele české hitparády a spolu s návštěvností letošních metalových festivalů dokazuje popularitu tohoto žánru v České republice.

Na druhém místě je zástupce úplně odlišného hudebního stylu, výběr Taneční liga 123. Na svých internetových stránkách to oznámila Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI).

Na třetí místo si z pátého polepšilo album finské skupiny Apocalyptica 7th Symphony, na čtvrté z osmého postoupil vítěz soutěže Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr s debutem Let's Celebrate. Páté je album Scream Ozzyho Osbourna.

Na šestém místě je nahrávka Už slovenského zpěváka, hudebníka a textaře Richarda Müllera, sedmý zůstává stejně jako minulý týden Michal David s deskou 50 vydanou k jeho životnímu jubileu.

Jedinou novou deskou v první desítce nejprodávanějších titulů se na osmém místě stalo album Teenage Dream zpěvačky Katy Perry. Devátý je opět americký rapper Eminem s novinkou Recovery a desítku uzavírá Tomáš Klus s nahrávkou Hlavní uzávěr splínu.

Z české tvorby se dobře prodávaly také desky Radůzy, Petra Muka, Bena Cristovaa, starší album Tomáše Kluse a nahrávky skupin NighWork a Kabát.

Ze zahraniční produkce je v Česku zájem o desky Jany Kirschner, Stinga, Susane Boyleové a Lady Gaga.

Oficiální žebříček padesáti nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka IFPI každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

1. Iron Maiden – Final Frontier

2. Různí – Taneční liga 123

3. Apocalyptica – 7th Symphony

4. Martin Chodúr – Let's Celebrate

5. Ozzy Osbourne – Scream

6. Richard Müller – Už

7. Michal David – 50

8. Katy Perry – Teenage Dream

9. Eminem – Recovery

10. Tomáš Klus – Hlavní uzávěr splínu

Iron Maiden – Run To The Hills

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.