Alexandrovci odjedou největší turné po České republice | ABradio.cz

Alexandrovci odjedou největší turné po České republice

Čtrnáct koncertů odehraje při svém největším turné v České republice ruský armádní soubor Alexandrovci. Od 21. září do 9. října se představí ve dvanácti městech spolu s českými hosty Petrou Janů a Alešem Brichtou. Podle pořadatelů by jejich vystoupení mělo sledovat až 70 tisíc diváků.

„Nabídneme zhruba 80 procent nových písní a tanců. Značnou část repertoáru jsme připravili v češtině,“ řekl na tiskové konferenci umělecký vedoucí souboru Vadim Anaňjev.

Podle pořadatelů je o koncerty skupiny, která v České republice vystupuje s velkým úspěchem pravidelně už zhruba 70 let, velký zájem. „Na poslední chvíli jsme přidali čtrnácté vystoupení, které se v pražské Tesla Aréně uskuteční 7. října od 14ti hodin. Celkem budou v Praze tři koncerty,“ řekl za pořadatele René Machej z agentury Ticket Art.

Turné začne v Ústí nad Labem a skončí v Pardubicích. Dále se Alexandrovci představí v Hradci Králové, Jihlavě, Brně, Zlíně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Karlových Varech a Českých Budějovicích. Vstupenky jsou už ovšem z velké části vyprodané.

Aleš Brichta si pro nadcházející koncerty s Alexandrovci připravil Dívku s perlami ve vlasech z repertoáru maďarské skupiny Omega a Slečnu závist původně od Uriah Heep. „Překvapilo mě, že je chtějí zpívat v češtině,“ vyjádřil se Brichta.

Petra Janů se chce představit s výběrem ze světoznámých písní amerických autorů George Gershwina a Andrew Lloyda Webbera. „Obdivuji krásu a sílu lidského hlasu. Proto jsem neváhala,“ řekla o své účasti.

Soubor založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Alexandrov, který je autorem sovětské i současné ruské státní hymny. Poprvé zpívali v Moskvě v roce 1928 jako Soubor rudoarmějské písně. Po smrti zakladatele v roce 1946 byl přejmenován na Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova.

V současné době má 180 zaměstnanců, z toho 140 umělců. Úspěch slaví po celém světě a zasahuje prakticky do všech hudebních žánrů.

Aleš Brichta – Dívka s perlami ve vlasech

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.