Už popáté se v České republice představí Harlem Gospel Choir

Turné Harlem Gospel Choir se vrací do České republiky už popáté. Tentokrát bude mít celkem pět koncertních zastávek. Turné s názvem Songs of Praise 2010 nabídne gospely a tradicionály.

Nejúspěšnější gospelový sbor světa Harlem Gospel Choir se kromě standardních zastávek z předchozích let letos nově představí v Praze na exkluzivním koncertě v kostele Šimona a Judy. Vrátí se také po roční přestávce do Zlína. V Brně vystoupí v katedrále sv. Petra a Pavla, v Plzni pro změnu v nádherné Měšťanské besedě.

19. 11. 2010 Brno – Katedrála sv. Petra a Pavla

21. 11. 2010 Zlín – Městské Divadlo

23. 11. 2010 Plzeň – Měšťanská Beseda

25. 11. 2010 Pardubice – Východočeské Divadlo

26. 11. 2010 Praha – Kostel sv. Šimona a Judy

Harlem Gospel Choir šíří lásku a radost po celém světě. Členové sboru se do Česka vždycky velmi těší a je pro ně podle jejich slov velkou poctou moci vystoupit před publikem, které je tak miluje a fandí jim, a se kterým je každý koncert opravdovou společnou radostí.

V těchto dnech koncertuje Harlem Gospel Choir na Novém Zélandu a v Austrálii. Letos se také ještě vrátí do Číny, zavítá do Thajska i Bulharska. Jeho koncertní kalendář je plný do konce roku 2011.

Světově proslulý Harlem Gospel Choir je jedním z předních gospelových sborů světa. Sbor založil v roce 1986 Allen Bailey, kterého tato idea oslovila při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v renovovaném Cotton Clubu v Harlemu. Sbor byl „složen“ z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů“ v Harlemu.

Harlem Gospel Choir sdílí už řadu let poselství lásky, míru a harmonie s tisíci lidmi různých národů, prostředí, kultur. Snaží se dělat ze světa láskyplnější a svobodné místo. Svou hudbou a dynamickými vystoupeními se snaží o větší porozumění mezi afroamerickými kulturami.

V rámci těchto idejí se často objevují ve společnosti známých jmen z hudební i jiných branží, aby svými vystoupeními pomáhali. Výčet těchto jmen by byl velmi dlouhý, za všechny jmenujme z poslední doby Bono VoxeU2, Dianu Ross, Avril Lavigne, nebo báječné vystoupení s anglickou partou Gorillaz na výročním předávání cen americké hudební akademie Grammy Awards.

V posledních 2 letech mimo jiné oslnili Evropu a zároveň Radio City Music Hall v New Yorku, kde vystupovali společně s André Rieu na veleúspěšných vyprodaných koncertech.

U příležitosti 20 let od založení sboru a jako ocenění byli jeho členové honorováni titulem „Kulturní velvyslanci Harlemu“.

Více informací na speciálním webu www.harlemgospelchoir.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.