Morcheeba vystoupí na podzim v klubu SaSaZu

Britská skupina Morcheeba po excelentním vystoupení na letošním festivalu Rock for People předvede své umění v komornějším klubovém prostředí. Koncert v obnovené sestavě s navrátivší se zpěvačkou Skye Edwards proběhne 16. října v pražském klubu SaSaZu.

Skupina Morcheeba vznikla v roce 1995, kdy se bratři Paul a Ross Godfreyovi rozhodli pro spolupráci se zpěvačkou Skye Edwards. Jako pionýři downtempa, trip hopu a mistři hudebních nálad vyslali do světa v roce 1996 první album Who Can You Trust?, které obsahuje zásadní skladby Trigger Hippie nebo Moog Island.

S druhým albem Big Calm z roku 1998 přichází skupina více na chuť soulovým a hip-hopovým vlivům, které v elektronickém hávu utvrzují charakteristický zvuk Morcheeby. Popovější alba Fragments of Freedom (2000) a Charango (2002) zanesly skupinu do mainstreamových vod a skladby Rome Wasn´t Built in a Day nebo Be Yourself se objevily na předních příčkách hudebních žebříčků.

Po čtyřech albech došlo k zásadní změně na postu zpěvačky. V roce 2005 se vydala Skye Edwards na sólovou dráhu a její post zaujala na určitou dobu Daisy Martey, která s Morcheebou nahrála tentýž rok desku The Antidote. Další deska Dive Deep už staví na hlasech hostujících vokalistek.

Rok 2010 potvrdil to, co se dlouhou dobu proslýchalo. Skye se vrátila ke svým kolegům, aby začala další hudební kapitola Morcheeby. S jejich novým albem Blood Like Lemonade se tak uzavírá období oddělených projektů členů skupiny.

Nezaměnitelný hlas Skye Edwards je zpět tam, kde ho fanoušci Morcheeby chtějí slyšet – ve skladbách jako Trigger Hippie, The Sea, Over and Over, Rome Wasn´t Built in, Day nebo Be Yourself a dalších.

www.sasazu.com
www.morcheeba.co.uk

www.ticketpro.cz

Morcheeba – Otherwise (live at Rock for People 2010)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.