Festival na hradech zakončil své putování, přišlo na něj 42 tisíc lidí

  • Festival na hradech zakončil své putování, přišlo na něj 42 tisíc lidí
    • 30.08.2010
    • Tisk

    Poslední prázdninový víkend skončil koncertem kapely Kryštof hudební festival Hrady CZ…

    Sdílejte článek:

Poslední prázdninový víkend skončil koncertem kapely Kryštof hudební festival Hrady CZ, který během léta putoval po České republice a odehrával se v netradičním prostředí českých a moravských hradů.

Organizátoři po pěti letech rozšířili hudební přehlídku z festivalu České hrady.CZ také na Moravu, kde se festivalu uskutečnil na Bouzově, Veveří a v Hradci nad Moravicí pod názvem Moravské hrady.CZ. Největší hudební festival tuzemských kapel navštívilo během osmi prázdninových víkendů 42 tisíc lidí, s čímž jsou organizátoři nad míru spokojeni.

Po úspěšném startu festivalu na Točníku a v Kunětické hoře v Čechách to vypadalo, že se celková návštěvnost festivalu na hradech přiblíží dokonce k padesáti tisícům, pak ale přišly povodně, což nejdramatičtěji postihlo festival na Bezdězu na Liberecku. Mezi největší taháky festivalu určitě patřila kapela Kryštof, která odehrála v rámci Českých hradů.CZ přes den tzv. akustické turné, festivaly na Moravě kapely Kryštof naopak zakončovala. „Festival na hradech patří k našim nejoblíbenějším, uvítali jsme letos jeho rozšíření na Moravu, kde se festival podle mě na míru vyvedl,“ řekl Richard Krajčo z kapely Kryštof. Téměř všechny kapely v programu prázdninového festivalu na českých a moravských hradech vystupují na všech zastávkách, zahrají si tak během léta osmkrát po celé České republice. Letos mezi hlavní taháky patřily kromě Kryštofa kapely Monkey Business, Vypsaná fixa, Support Lesbiens, Wohnout, Sunshine, PSH nebo zpěvačka Aneta Langerová. Poprvé byla na tento festival pozvána Katarína Knechtová nebo Tomáš Klus, na některých zastávkách zahráli i Bratři Ebenové, pro děti pak Kašpárek v rohlíku.

Festival je koncipován jako dvoudenní, pátek vždy startuje komorněji a v sobotu už se na dvou velkých pódií střídá čtrnáct kapel v rámci hodinových kancertů. Přednostní festivalu je fakt, že festivaly probíhají v těsné blízkosti hradů a návštěvníci mohou zdarma využít prohlídky jednotlivých památek. Organizátoři také dlouhodobě spolupracují s projektem Kolo pro život, v areálech tak nabízejí například úschovny zavazadel pro cyklisty. Šestý ročník festivalu na hradech skončil poslední zastávkou v Hradci nad Moravicí nedaleko Ostravy, už během podzimu začnou organizátoři s přípravami na příští ročník, i ten se bude konat jak v Čechách, tak na Moravě.

Více informací na:

www.ceskehrady.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.