Socha Michaela Jacksona se na Letné objeví později

Pomník popového krále Michaela Jacksona do konce srpna na pražské Letné nebude. Tlak odpůrců totiž přiměl členy fanouškovské iniciativy za jeho postavení odložit plánovanou instalaci. Dvoumetrový sloup s Jacksonovou bustouměl podle původního záměru stát na Letné do 29. srpna, dne zpěvákových nedožitých 52. narozenin.

Odpůrci pomníku nejsou prý dobře informováni. „Domnívají se, že by socha měla být veliká a stát na nějakém významném místě. Dokud si toto budou myslet a budou proti tomu protestovat, raději počkáme, aby se lidé mohli s projektem seznámit důkladněji,“ uvedla zástupkyně iniciativy. Pomník by se měl nicméně ve stejné lokalitě objevit do konce roku. „Máme platné povolení, takže nebudeme hledat jiné místo,“ dodala.

Monument vyrobený z pryskyřice s povrchovou úpravou, která imituje bronz, má být přibližně dva metry vysoký. Horní část měla tvořit busta Michaela Jacksona, dolní část o výšce přibližně 120 centimetrů zase reliéfy znázorňující významné okamžiky z Jacksonova života. Inspiraci pro jeho podobu poskytly oslavné sloupy starověkých římských císařů. Maketu busty bylo možné si do 29. srpna prohlédnout ve foyeru Divadla Hybernia.

Jacksonův pomník měl být vztyčen v sadech poblíž místa, kde v 50. letech stál obří Stalinův pomník. Připomenout má pražský koncert „krále popu“ z roku 1996, kterým na Letné zahájil své poslední světové turné. Tehdy právě na místě někdejší sochy sovětského diktátora krátce stála Jacksonova obří socha.

Proti záměru umístit na Letné Jacksonův památník protestovalo mnoho odpůrců. Asi pět a půl tisíce se jich zaregistrovalo do skupiny nazvané Sochu 99Michaela Jacksona** na Letné nechci!!! na Facebooku. Kritickými hlasy se netajili ani výtvarník Jiří David nebo sochař David Černý. Projekt naopak podpořil pražský primátor Pavel Bém.

Michael Jackson – Thriller

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.